Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program ami képes...

Van olyan program ami képes feltörni egy hotspotot?

Figyelt kérdés

Egyéb infók:

-> SP3-as XP-m van.

-> TP-LINK 300Mbps PCI Wireless N PCI ADAPTER-em van.


2 hotspotot talál a gépem. Az egyik nincs lekodólva, de valamiért nem tudok rácsatlakozni. (2 Mb-os net)

A másik meg le van kódolva és én szeretném azt használni.

(54 Mb-os net.)


2010. máj. 2. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:

nos, van egy linux live cd kifejezetten hackelésre, az a neve, hogy Backtrack, nekem sikerült már pár "biztonságos" wifi hálót feltörni vele. A legtöbb wireless adapter használható, de ha nincs szerencséd a tied nem, mivel monitor módba állítja át, amit nem mindegyik tud.


A lényeg, hogy monitor módban látja az összes AP-t (routert) és az éterben szállingózó klienseket + hogy melyik AP-hez csatlakoznak. Sajnos azonban ezt mind konzolban kell bepötyögni, de vannak jó leírások neten. A különböző titkosítások esetén a köv. lehetőségeid vannak:


- Nem biztonságos, de van MAC szűrés (az első a te listádban): megnézed, ha van hozzá csatlakozó kliens, leklónozod a MAC címét és kész

- WEP: ennél az kell, hogy legyen éppen az adott AP-hez csatlakozó kliens, ez esti órákban ált. teljesül, amikor anyu meg apu és a gyerekek otthon neteznek. Ekkor küldesz a kliens nevében egy disconnectet, majd amikor visszacsatlakozik, elkapod a handshaket és kész is, a handshakeből vissza lehet fejteni a kódot. Ehhez szükséges lépések és parancsok számtalan leírásban fenn vannak neten.

-WPA/WPA2: ez már nem annyira egyszerű, ha jól tudom, jelenleg ezt a titkosítást csak szótáras módszerrel lehet feltörni. Ehhez az kell, hogy fogsz egy szótárfájlt, amiben lényegében az összes valószínű magyar, angol szó benne van és azt ráengeded, hogy brute force-szal próbálgassa végig. Ilyen szótárfájlokat tudsz netről leszedni, de a használhatók 4GB-tól kezdődnek.

-Univerzális módszer: átkopogsz és megkérded, hogy nagy gáz lenne-e, h használnád a netet, tényleg csak néha levelezésre. Esetleg köszönetképp viszel egy üveg bort.

2010. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy ha WPA esetén bonyolultabb jelszót állítanak be, akkor gyakorlatilag esélytelen.. gyorsabb az univerzális módszer és mivel az idő pénz, még olcsóbb is.
2010. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

Látom te azért egy "kicsit" jobban értesz a témához, mint én.

2010. máj. 2. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!