Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Youtube on miért vannak...

Youtube on miért vannak oldalt a fekete csíkok?

Figyelt kérdés
A youtube intrónkat király minőségbe megcsináltam, mégis körbe vagy 3-3 centis csík van, de lehet hogy valamiért belekerült egy fekete csík a szerkesztésnél, de amikor már a játékban vagyok,, akkor is oldalt egy 1 centis csík van, miért lehet ez?

2016. dec. 17. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Rossz a képarány.

kifixálni

2016. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DjImipapa ***** válasza:
16:9-es képarány a nyerő, a szerkesztőbe lehetséges szerintem megadni(pl.: 1280X720)
2016. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. dec. 17. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd ugy, hogy a YouTube a 16:9-es képaránnyal kompatibilis. Ha nem ilyen képaránnyal töltöd fel, akkor is megjelenteti, az üres részek (melyek nem csak 2 oldalt lehetnek, hanem felül is) feketék maradnak. Ha tehát pl. 4:3-as videot töltesz fel, akkor kétoldalt lesznek. Mindezeket kiküszöbölheted ha a felvevőd (akár videofelvevő vagy fényképezőgép fotofunkcija) eleve 16:9-es képarányra van beállitva. A nem 16:9-es felvételekeket a videoszerkesztőben ugyan még lehet variálni 16:9-re (hogy kitöltse a youtube ablakát), de ez torzulásokhoz vezet. Aztán a feltöltött nem 16:9-es méretekkel még variálhatsz a YouTube szerkesztőjében is, de ezek se az igazikak. Még az a jó, ha nem tetszene, akkor vissza lehet ezen javitásokat vonni:

Katt erre

[link]

majd a Felbontás és képarányra, majd ezen belül az utólsó sorban lévő További információ a felbontás és a képarányok helyes használatáról linkre.

2016. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!