Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Uj gépemen uj W10-ben kijelölt...

Uj gépemen uj W10-ben kijelöltem egy fájlhoz alapértelmezett programot. Hogyan kell visszacsinálni, hogy semmi se nyissa meg?

Figyelt kérdés
Aránylag kezdő lennék. Uj gép, uj W10 op. rendszer alatt, mikor kikerestem a MOBI fájlt, akkor tőle jobbra a vonalában egy szürke mezőben egy + jel volt, rákattintottam, hogy válasszak hozzá kibontó programot. A Jegyzettömböt választottam, de nem lett jó, inkább vissza akarom csinálni, hogy semmi se nyissa meg (majd megnyitom E-book könyvolvasóban), de nem engedi. Ha az Alkalmazások keresése az áruházban opcióra megyek, akkor az internetről fizetős vackok jönnek elő, mit nem akarok. Segitsetek már ugy beállitani, mint eredetileg volt, tehát semmi se nyissa meg

2016. dec. 18. 14:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Egy illusztráció hozzá:

[link]

2016. dec. 18. 14:56
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Pl. nyiss rendszergazdai parancssort (Start menün jobbegérgomb > Parancssor rendszergazdai) és beírod:

assoc .mobi=

(és Enter billentyűvel futtatod, - az egyenlőség után lehetne megadni programot, de üresen hagyva törli)

2016. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösz, de ezzel nem megy:

[link]

2016. dec. 18. 19:28
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Nem annyira látható, de hagytam szóközt. Úgy jó?


Ha nem, akkor a regisztrációs adatbázisból töröld kézzel:

- Start menü > egyből írd: regedit és Enter > vagy feljebb a találatoknál indítsd

- a megjelenő ablakban töröld a következő kulcsokat:

HKEY_CLASSES_ROOT\.mobi

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.mobi


Kis segítség:

[link]

2016. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, szépen levezettted a dolgokat, de:

-Parancssorból kiindulva szóköz kihagyással se megy:

[link]

-Bementem a Regeditbe is (igaz más uton) és ott nem találom a jelzettet, pedig a Szerkesztés>Keresés utvonalon is próbálkoztam. Valószinű te nem w10-en vezetted le:

[link]

2016. dec. 19. 08:31
 6/6 CspCsj ***** válasza:
A képet tényleg Win8.1 alatt készítettem, de ma kipróbáltam egy Win10-es gépen is, és ugyanúgy működik.
2016. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!