Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a laptopra erdemes lenne...

Erre a laptopra erdemes lenne Linux-ot telepiteni? Es ha igen akkor pontosan milyet?

Figyelt kérdés

cpu: dual core 1.7ght Ram: 1gb

win7 van jelenleg rajta ,de elegge lassucska vele meg megakad stb szoval nem jo, kerdesem az lenne ha csak böngeszesre/facebookozasra van hasznalva a gep semmi masra akkor Linux-al jobban futna? mivel annak joval kisebb a gepigenye es ugy hallottam az direkt netezesre valo! szoval vki aki hasznalja mondhatna rola pär dolgot meg hogy milyen verziot töltsek le pontosan! elöre is köszönöm



2016. dec. 18. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Fellépsz a distrowatch.com oldalra és LXDE ablakkezelős rendszert keress pl. LUBUNTU.
2016. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem erre a célra a Linux Mint tökéletes választás. Nem tudom, mennyivel gyorsabb a Win7-nél, talán több RAM nem ártana ehhez sem.

Már egy vírusirtó-mentességgel előrébb vagy, az elég sokat fog a gépen önmagában is.

2016. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha így állunk a kérdéshez, akkor Ubuntut, bár annak az asztalkezelője azért megkéri a memóriát, viszont nem lesz vele sok vesződség (felhasználóbarátság szempontjából).

Erőforrás igényben kicsit lightosabb verzió a Linux Mint, mondjuk XFCE ablakkezelővel, ennek kevesebb a gépigénye.

Ha nem lényeg a biztonság, egy SP3-as frissítetlen XP-t is használhatsz némi védelemmel, netezni, fb-ozni tökéletes.

2016. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg a Debian XFCE-t ajánlom.De ez nem Win szóval nem lesz olyan egyszerű.
2016. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3-as hozzászólóval ellentétben nem ajánlanám az Ubuntut SEM, mert már sokat próbáltam ilyen gépeken a mai kiaádsaikat, és mivel kapásból fél GB RAM-foglaltsággal indul, ...és még csak tovább eszi a gépet, ...hát nekem az ilyen gépeken eléggé szaggatva üzemelt az Ubuntu .


A lehető legkisebb gépigényű felületre lesz szükséged, amit még egy kezdő is hozzáértés nélkül kezelni tud - ez pedig tényleg az LXDE-felületű LUBUNTU lesz .

Én ismerőseim hasonló kaliberű régi gépeire mind LUBUNTU 14.04 LTS-t telepítettem - 200 MB RAM foglaltság, mire minden betölt... Villámgyors működés, biztonság ,Firefox, Chrome, multimédia ,minden ami kell, - egy ilyen régi gépen is repeszteni tud a gyorsaságtól .


Innen tudod beszerezni, telepíteni sem bonyulult ma már őket :

[link]


Telepítésnél pedig természetesen választható a Magyar nyelv. Nem bonyolult felrakni, max megkérdezi a neved, és hogy hová szeretnéd felrakni.


Ha esetleg mégsem győztelek meg, és mást választanál - mert tényleg ezernyi kiadása van a Linuxoknak - miért is ne ? - akkor egyet azonban tudj: Mindenképp Linuxokban kell gondolkodni a már ilyen kaliberű gépeknél .

Mindent bele !

2016. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:
Netezésre szerintem több szempontból szerencsésebb linuxot használni, ugyanakkor viszont nem biztos, hogy igazán látványos gyorsulást tudsz vele elérni. A memóriát valószínűleg maguknak a betöltött tartalmaknak a kezelése igényli leginkább, ezen nem túl sokat változtat, ha valamivel karcsúbb rendszert üzemeltetsz. Az az egy giga manapság már mindenképp kevésnek számít.
2016. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
A flash és hasonló tartalmak miatt jobb lenne másfél torok, egyébként pedig valami nagyon testre szabható Linuxot válassz, Arch vagy Debian elég felhasználóbarátok és vékonyak ebből a szempontból.
2016. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alain Delon ***** válasza:
A 'netezés Linux alatt is könnyen megfogja az 1GB memóriát.
2016. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!