Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem működik a net ha fut a...

Nem működik a net ha fut a ytorrent, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ha fut a torrent nincs net a gépen, de a kliensen működik. Olyan mintha lekorlátozná hogy amikor fut(függetlenül hogy töltök, seedelek vagy csak sorbanáll) semmi más ne kapjon elérést. A tálcán mutatja a kapcsolatot, semmi hibát nem ír semmi. Ha van is csak nagyon gyenge. Ha kikapcsolom a torrentet szinte azonnal van. Hülyén hangzik de nem tudom mi okozhatja. Elég lenne a klienst újrarakni vagy az egész gépet érdemes lenne?

2016. dec. 19. 19:16
 1/9 DjImipapa ***** válasza:
Sávszélességed ugyan mekkora lehet? mert az is eléggé fontos!:)
2016. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most csináltam speedtestet: ping:12 letöltés: 52Mbps fel:5.6Mbps
2016. dec. 19. 19:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Korábban még amikor gyengébb net volt akkor se volt ilyen probléma
2016. dec. 19. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Timeout hiba lesz szerintem, a torrent kliensek "eleszik" a netet, így az a maradék olyan kevés lesz, hogy az oldal nem tud betöltődni egy adott időn belül.

De nem olvastam végig a kérdést...

Csak akkor menjen a Klieny ha letöltesz valamit, vagy visszatöltesz, mert az oldal megköveteli.

2016. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt a timeout problémát hogy/mivel lehetne orvosolni. Az a probléma hogy egy ideje azt csinálom amit tanácsolsz, de mindenképp kellene seedelnem,sorban állás sok idő, üresen meg nem szeretném járatni a gépet annyi ideig.Szóval mindenképp orvosolni szeretném a problémát.
2016. dec. 19. 22:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem mire gondolsz timeout hiba alatt. Igen, az a probléma, csak nem tudom miért "eszi el" a netet a torrent.
2016. dec. 19. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért eszi el a netet a torrent, mert egyszerre rengeteg (több száz) kapcsolatot nyit meg, ami a router/home gateway úgynevezett NAT tábláját (ami számon tartja, hogy melyik kliens, melyik porton, melyik hoszttal kommunikál) betelítődik (mivel a routerben csak bizonyos méretű memóriaterület áll rendelkezésre e célra).


Ezért érdemes a torrentklienset korlátozni:

* csökkenteni kell az egyszerre megnyitható kapcsolatok számát 100 alá

* csökkenteni kell a torrentkliens által használható le- és feltöltési sebességet az Internet előfizetésedben foglalt sebesség maximum 80%-ra

* érdemes kikapcsolni a DHT-t és a PeX-et

ez által a torrentkliens lassabban fog letölteni, de legalább marad a többi kliensnek erőforrás.


Esetleg a uTorrent esetén előfordulhat olyan - legalábbis egyes verzióknál biztosan - hogy feltelepült a kliens mellé egy Bitcoin-bányász program ( [link] ), ami eleszi a géped erőforrásait. E miatt érdemes használni helyette nyílt forrású alternatívákat:

* [link]

* [link]

* [link]

2016. dec. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megpróbálom a qbittorrentel jó lesz-e.
2016. dec. 20. 13:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Felraktam a qbittorrentet(az utorrentet letakarítottam), működik viszont néha ugyan úgy produkálja, van amikor csak 10 perc után, van amikor 1 óra után. Feltölteni 2x1.5óra után 7MB-ot sikerült, azt nem tudom hogy ez a hosszú sorbaállás miatt van vagy valami más okozhatja.(amiket írtál mind kikapcsoltam)
2016. dec. 20. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!