Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek? Elment a net

Mit tegyek? Elment a net

Figyelt kérdés
Nem volt jó a gépház elején lévő jack dugos cuccok ezért letörőltem a relatívos alkalmazásokat és ujra tettem. Hang ígyse lett, de még a netet se fogja a gép a vezeték bele van dugva de azt jelzi nincs. Valaki sűrgős!

#hang #rossz #Net.jackdugó #boldogkaracsonyt
2016. dec. 24. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem törölted le a hálókártya drivert a hangkártyával együtt?
2016. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt hol tudnám megnézni és ha igen ami nagy valószínűséggel így van akkor honnan tudom letőlteni?
2016. dec. 24. 23:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Operációs rendszer függő.


Újabb rendszereken elég csak beírni a startmenü keresőjébe, hogy eszközkezelő, és ott kiírja, ha valami hiányzik neki (sárga jellel kijelöli). Régebbi rendszereken ki kell keresni az eszközkezelőt.


Bonyolultabb megoldás lehet, hogy szintén a startmenüből nyitsz egy parancssort és beírod "ipconfig /all" idézőjelek nélkül. Ott felsorolja, hogy milyen hálókártyákat érzékel (ha érzékel).


A drivert vagy a hálókártyagyártó hivatalos oldaláról tudod beszerezni, esetleg az alaplap gyártójának oldaláról (tudni kell a konkrét típust is), vagy az alaplaphoz adott cd/dvd-ről.

Ha nem tudod, hogy ki a gyártó, kicsit macerásabb a dolog. Akkor kelhet egy hardverfeltérképező program.


Egyszerűbb megoldásként leszerelheted a gép oldalát, mert a lap gyártója és típusa rá van írva. Esetleg a biosban is megnézheted, ott is fel van tüntetve.


Ha jól tippelek, most mobilról/többletről írsz. Megcsinálhatod azt, hogy erre az eszközre leszeded a telepítőt, összekötöd a géppel, átmásolod a telepítőt, és úgy futtatod. Ha egy másik gépről írsz, akkor kellhet egy pendrive.


U.I.: A hálókártya driverről mindig legyen példányod, mert ha az van, akkor már van minden. Ha az nincs, akkor bosszankodhatsz.

Sok sikert!

2016. dec. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget meg tudtam csinálni az alaplapos megoldással.:) ment a zöld pacsi
2016. dec. 25. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!