Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem sikerül a lemezre írás?

Miért nem sikerül a lemezre írás?

Figyelt kérdés
Már két különböző CD-re is próbáltam Windows Media Playerrel zeneszámokat írni, de azt írja ki, hogy "A Windows Media Player nem tudja befejezni a lemezre írást, mert a lemez nem kompatibilis a meghajtóval. Próbáljon meg behelyezni egy másféle írható adathordozót, vagy olyan lemezt használjon, amely a meghajtóval kompatibilis írási sebességet is támogat". Már több CD-t is írtam pontosan ugyanígy, semmi nem változott, még a CD márka is megegyezik...

2016. dec. 28. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pl.:

[link]


Ha a lemez nem kompatibilis a meghajtóval, nos akkor félős, hogy neked olyan meghajtód van, ami különbséget tesz a különböző CD/DVD szabványok között, azaz pl lehet hogy csak - (minusz)-os CD/DVD-ket képes írni: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW... stb, és a lemezeid + (plussz)-osak, vagy éppen fordítva...

2016. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dongaben ***** válasza:
Ha eddig működött, és nem a CD író haldoklik, akkor használj inkább valami ingyenes CD író programot, ami erre való. (A Media Player nem kifejezetten erre készült.)
2016. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igaz Mondó Reloaded: köszi szépen, szerintem itt van a kutya elásva, ugyanis a CD-m mínuszos, valószínű, hogy eddig pluszosakra írtam.

#2: már próbáltam más programmal is, nem működött.

2016. dec. 28. 14:18
 4/15 anonim ***** válasza:
CD-ből nincs pluszos meg mínuszos, ha meg DVD-re próbálsz írni, akkor ez a gond, a WMP nem tud DVD-t kezelni ilyen célra.
2016. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dongaben ***** válasza:
"Plusszos" CD? Utóljára CD RW-t láttam "Plusszosban"...Az sem mostanában volt, hanem jó 10 éve...
2016. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké, nyomoztam egy kicsit, és kiderült, hogy mínuszos CD-re írtam eddig is. De akkor mi lehet a gond?
2016. dec. 28. 14:31
 7/15 Dongaben ***** válasza:
És az is DVD volt...:D
2016. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagy akkor CD-R-re. Legalábbis ez van rá írva, nem nagyon értek hozzá. Azt tudom, hogy eddig gond nélkül ment.
2016. dec. 28. 14:33
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem DVD, CD-R
2016. dec. 28. 14:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nem DVD, akkor nem ez a gond. Próbáld meg más programmal, és ha úgy se megy, akkor a meghajtó halt be.


Esetleg szedd szét, fültisztító pálcával porold le a lézeregység lencséjét, meg olajozd meg a mechanikát (ne ússzon!), aztán hátha segít.

2016. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!