Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel függvények, hogyan?

Excel függvények, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan tudom azt megadni azt egy függvényben, hogy kiírassam pl a D3 cella előtti cella (D2) eredményét úgy, hogy a "D3 mínusz 1" cellára hivatkozok? Egészen pontosan ilyenre gondolok, csak természetesen ez nem működik: =D3(-1)


A másik pedig az, hogy van egy oszlopom a pl a következő számokkal: 1, 3, 5, 10, 2, 3, 5, 1, 2, 3



Itt hogyan tudnám azt megadni, hogy a SUM függvény külön szummázza azt a halmazt, ameddig a számsor nem csökken?


Erre gondolok:

1. SUM: 1, 3, 5, 10

2. SUM: 2, 3, 5

3. SUM: 1, 2, 3


Tudom, kicsit logikátlannak hangzik és értelmetlennek, de nekem nagyon fontos lenne egy programhoz.

Köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 30. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

> külön szummázza azt a halmazt, ameddig a számsor nem csökken?


Csinálj egy segédoszlopot mellé, ami figyeli, hogy mit csinál a számsor és aszerint vált értéket. Utána pedig SZUMHA a barátod.

2016. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, időközben félig már rájöttem. Köszönöm a tippet! Az első részre valami ötlet esetleg?


Leegyszerűsítve amire szeretnék használni:


"A" oszlop érékei az "1-es beállítás értékei"

"B" oszlop értékei a "2-es beállítás értékei"


C oszlopban van egy legördülő menü, ahol azt tudom kiválasztani, hogy 1-es beállítás, vagy 2-es beállítás. Olyan függvény szeretnék írni a C oszlopban, ami a legördülő menü nevére hivatkozva váltja azt, hogy "A" vagy "B" oszlopból vegye ki az értékeket.


Köszönöm!

2016. dec. 30. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ez segíthet:

[link]

2016. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!