Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik, hogy sokkal gyorsabb...

Létezik, hogy sokkal gyorsabb a W10 ha angol nyelvet telepítem és úgy használom a rendszert angolul?

Figyelt kérdés

Szétfagyja magát egy viszonylag erős gépen i7 16GB RAM / 4gb nvidia 950M ráadásul egy 512GB Samsung SSD alatt.


Na de ha épp összeszedi magát akkor meg nem fagynak be a böngészők, firefox, EDGE, stb.


Eddig nem is gondoltam arra, hogy a magyar W10 miatt lehet xar az egész gép firefoxostul meg EDGE-estül, amik befagyogatnak.



Natív angol rendszer W10 sokkal stabilabb lenne?



2016. dec. 31. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
köze nincs ahhoz.. sokkal inkább gyanús hogy ilyen logika mellett baromira nem értesz hozzá. és az ssd-durván szarul lett beállítva.
2016. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

durván xarul lett beállítva? Na ezt kifejtenéd?


Tehát adott egy SSD, amire fel lett telepítve a Windows 10.


Mégis mit kellene beállítani egy SSD-n?


(m.2 foglalat, NTFS-re formázva)

2016. dec. 31. 11:04
 4/11 A kérdező kommentje:

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.

Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.

A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #177 Wear Leveling Count


Nincs szükség beavatkozásra.



Minden rendben van, nem értem miért mondod, hogy nem értek hozzá, meg hogy xarul lett beállítva.

2016. dec. 31. 11:20
 5/11 anonim ***** válasza:
és az alignálás és a többi?
2016. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az alignálásnak ehhez pont semmi köze.


Az egyik legnehezebb dolog a hibás hardver kiszűrése. Hibás RAM, rossz procihűtés, gyenge táp, nem támogatott hardver, régi-rossz driver...

2016. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Alignálás.. mennyivel különlegesebben, mi több, szakmaibban hangzik ha idegen szóval fejezzük ki magunkat, igazi hozzáértést sugároz, kétség sem férhet hozzá, mi tudjuk mit beszélünk! Regisztráláskor jelezni kéne, hogy a GYK hosszútávon agydaganatot okoz, ha tudtam volna..!
2016. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szakszó, ami minden témakörben van. Legyen az orvostudomány vagy logisztika.

akkor legyen partícióeltolás ha zavar, de ezért kár volt kommentelned...

2016. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Komplikato ***** válasza:
Elvileg nem. De van egy legenda, hogy az MS és az USA kormány közötti megállapodás okán az USA beli verzióknak legalább 20%-al gyorsabban kell futnia. Szerintem Fake. :D
2016. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Régen is volt ilyen legenda, hogy a magyarított, vagy bármilyen nyelvre lokalizált OS lassabb vagy valamilyen szempontból nem olyan jó, mint egy natív angol telepítés.


Átállítottam valamiért angolra és meghülyült egy kis időre, lefagyott, de lelőttem a kikapcsoló gombbal bebootolt villámgyorsan és olyan pörgősnek tűnt. Még az EDGE-ben is gyorsabbnak tűnt minden, de mint a villám, csodálkoztam. Ezért is írtam ki.


Minden más is rendben van ha minden igaz, AHCI mód, TRIM, 10% szabad hely, Alignálás (partícióeltolás) gondolom rendben mivel a Win 10 telepítővel lett telepítve.


Hibernálást használom, elolvasva a lapozófájl használatát automatikusan van hagyva, 16GB RAM van de a hibernálás miatt OS-re van bízva a kezelése.


benchmark itt


[link]

2016. dec. 31. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!