Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tarthatom biztonságban...

Hogyan tarthatom biztonságban a WoT accountomat?

Figyelt kérdés

Már kb. 2 hónapja kerülget engem ez a probléma, ugyan is feltörték az accountomat elég durván. Úgy kezdődött az egész, hogy úgy döntöttem eladom, csak mivel akkor még nem tudtam, hogy ha hozzákötöm a telefonszámot az accounthoz akkor lényegében tehetetlen az ember, és emiatt úgy kötöttem, hozzá, hogy az illető még nem fizetett, meg is jártam rendesen, mert tényleg belépet az accra megváltoztatta a jelszavamat és már nem is tudtam belépni. 2 napnyi tárgyalás után sikerült a supporton keresztül eltávolíttatni a telefonszámot és visszakaptam az accountot, azonnal meg is változtattam a jelszavamat, hozzáköttettem az én telefonszámomat és még az emailt is megváltoztattam. Meg is nyugodtam, ahogy sikerült a művelet, de csak rá 1 hónapra vettem észre, hogy valami nem stimmel és valaki még mindig fel tud lépni az accountomra akkor amikor csak akar, hiába változtattam meg napi 2-szer a jelszavamat. Megint írtam a supportnak, hogy ez így nem lesz rendben, mert már megint belép valaki csak úgy. Sőt volt olyan is amikor ő írt ticketet a supportnak, de szerencsére gyorsabb voltam és jeleztem, hogy na azt nem én írtam. Mindent csináltam azóta, 6 vírusírtót lefuttattam, naponta változtattam a jelszavamat, 2 hetente az emailomat, az emailom jelszavát is változtattam rendszeresen, mégis valahogy be tudott lépni. Volt egy nap amikor a nagy vírusirtást csináltam a 6 különböző vírusirtóval, 25 óráig tartott, amit csak talált azt mind megoldottam, csak hát a gépem már így is 5 éves volt és meghalt a tápja 2 órával a vírusirtás után, így mehetett a szervízbe. Raktak bele 2vinyót egy új tápot meg felraktak egy eredeti win7-et és az egész gépet újrarakták, illetve semmilyen egyéb adatot nem másoltak át a régi gépről, még egy avastot is felraktak. Ennek ellenére, hogy lényegében ha vírusos is volt a gépem és most lett egy teljesen új, még így is képes belépni az accoutnomra a hacker. Nem tudom, hogy csinálja de nekem már semmilyen ötletem sincs a jelszóváltoztatgatáson kívül. Ja és nem ugyan azt a 2 jelszót váltogatom, hanem mindig és mindig újat találok ki ráadásul egyre nehezebbeket, de úgy lépeget be az accomra kénye kedvére mintha neki nem is kéne belépnie vagy tőle nem is kérne semmit.

ha én ilyen jó hacker lennék nem egy nyamvadt játékot törnék fel hanem inkább a fehér házat, de hát ő tudja.

Szóval "röviden" ennyi, már a haverjaimmal is találgattunk, hogy mégis mi lehet ez az anomália, de hát 6-an nem jöttünk rá, ebből 2 informatikus és ők sem tudják, hogy mégis mi lehet, mert ők is megnézték a gépemet, nem csak a régit hanem az újat is és azt mondták semmi rendellenesség nincs. Ja még egy érdekesség, volt amikor nem csak a saját gépemről változtattam a jelszavamat, hanem volt amikor pl suliban infó órán, vagy volt amikor telóról, és volt amikor nagyiméknál, szóval ez nem tudom mennyire nagy segítség, de ha valamit Ip cím alapján babrálna akkor ezekre hogy jöhetett rá, meg volt amikro csináltam egy új wot accot a support ajánlására, hogy onnantól azon a ticketen keresztül beszélgessünk és úgy változtatták meg ők az emailomat, szóval még az újjonnan hozzáadott email nevét sem tudhatta meg.

Szóval nekem az a tippem , hogy vagy a Wg-nek dolgozik a srác?! vagy csak kib****ttul jól nyomja.

Kérlek segítsetek!!!4



2017. jan. 2. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Így jár az, aki el akarja adni az accountot, amit a WG nem támogat. Ez nem vírus lesz...
2017. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A biztonsagot cs*szheted miota kiadtad az accountod nevet. A supportnal sir o is, ugy kapja meg az accodat. Ez a legjobb tippem.
2017. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Az első két mondat után felesleges is volt egész regényt írnod. A szabályzatban világosan le van írva, hogy tiltott az accountok kereskedelme. Remélhetőleg tanulsz az esetből.
2017. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem szóval azért, mert megtudta az accountom nevét ezért máris fel tudta törni az egészet.

1. Kétlem, hogy ő is sírna a supportnál, mert szerintem nem írnának neki napi 2szer a jelszóváltoztatás miatt, ráadásul mivel bizonyítja, hogy az övé, ha csak nekem vannak meg azok a képek amivel akármikor be tudnám bizonyítani, hogy az enyém.

2. Nem azért tiltja a WG az accountok kereskedését, mert akkor így járnak az emberek, hanem egyszerűen te sem szeretnéd, ha esetleg vennének a boltodban egy zacskó chipset amit meg más elad sokkal többért.

3. Azért mert tudja az accountom nevét, miért tudná feltörni. Akkor szerinted hány ember accountjával lehetne ugyanezt megcsinálni. Beírok egy nevet a barátkeresőbe aztán hopp fel is törhetem az accját, mert tudom a játékosnevét?

Akkor már tört volna fel jobb játékosokat akik streamelnek, sőt még valószínűbb az emailjuk is nyílvánosabb, szóval ez az ötlet is egy nagy f**zság volt

2017. jan. 3. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Az account azonosito es a jatekosnev nem ugyanaz. A legtobb jatek nem is engedi hogy ugyanaz legyen... Ha betudott hozzad lepni akkor neki is van printscreenje, plusz meg eloszor az o szamat adtad meg az accounthoz. Ha semmi adat nem kerult az uj vinyokra akkor csakis a supportal tud szivatni. Annyiban igazad van, hogy aki kepes lenne az adatbazist feltorni az nem egy noname accountra pazarolan az idejet.

Ami a 2-es pontot illeti, azert tilos eladnod az accod, mert hivatalosan az nem is a tied hanem a WG tulajdona, te csak felhasznalo vagy. Es ugye a valo eletben is a torveny tiltja hogy mas tulajdonat eladd. (Igen tudom, ettol fuggetlen az account piac el es virul.)

2017. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen először az ő számát adtam hozzá, de mint említettem el lett távolítva, ráadásul most már egy másik accounthoz is hozzá van rendelve ami miatt a WG a további egy próbálkozásánál nem is köttette hozzá neki. Lehet, hogy van printscreenje, de amit én leveleztem a supportal az mind bizalmas információ volt szóval, nem csak külsős nem láthatta hanem még én sem miután elküldtem a ticketet.
2017. jan. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!