Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyakorlatban hogyan működik a...

Gyakorlatban hogyan működik a steames letöltés? Most már minden új játék csak steam-es lessz vagy elég lessz megvenni a játéklmezt és instalálni?

Figyelt kérdés
steam,játékok

2017. jan. 5. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik játék Steam-es, az a gyártótól függ. A lényeg az, hogy szinte mindegyik játék amit megveszel valamilyen "Steamszerű programban"(konyhanyelven mondva) kell aktiváld, akkor is ha CD-vel veszed vagy ha nem. Például ilyen a Watch DOgs 2 stb. De persze vannak kivételek is, mint a GTA V. Ha cd-vel veszed akkor nem Steamen, hanem Social CLub-on aktiválod. Mindenesetre én mindig szívesebben veszek "Steamszerű áruházból" játékot, mint máshonnan, de ez az én véleményem.
2017. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

csinálsz steam fiókot, ha veszel valamit, az hozzáadódik a fiókodhoz.

A fiókba belépve korlátlanul letöltheted a tartalmat korlátlan számú gépre, de értelem szerűen mindig csak egybe tudsz bejelentkezni.


Ha lemezről telepítesz, akkor vagy kapsz steam kódot is a lemez mellé, amit aktiválni kell a steamen, vagy nem lesz steam-es a játék, mindenhova hurcolhatod a lemezeidet.

2017. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyre kevésbé fogja megérni lemezre nyomni a játékokat a régi technológia és a kis méretbeli kapacitási problémák miatt. Sok dobozos játék is már nem lemezes, hanem csak a játék aktiválókódja van a dobozban amit a neten beírva online tölthetsz le, és a netes profilodhoz kerül regisztrálásra.


A másik kényszerítő erő ami a digitális változat felé és a vásárlás felé viszi az embereket az a Denuvo védelme, mert a tört játékok elmaradása miatt kénytelen leszel megvenni a játékokat ha használni akarod őket.

2017. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Gyakorlatban hogyan működik a steames letöltés?"


Megvásárolod Steam-en, vagy boltból vett Steam kulcsot beaktiválsz, ami hozzáadja a fiókodhoz a játékot. Innentől a játék a tiéd, 1-2 kattintással telepítheted/letöltheted. A lemezekkel ellentétben, ezt nem tudod elveszíteni.


"Most már minden új játék csak steam-es lessz vagy elég lessz megvenni a játéklmezt és instalálni?"


Ha nem Steam, akkor Origin, vagy bármi hasonló kliens. Bár az aktiváláshoz akkor is net kell, ha lemezről telepítesz, de sokat jelent a fent említett tény, hogy lemez nélkül is a tiéd a játék.


Én a lassú netem miatt sokszor boltból veszek fizikai verziót, ami általában olcsóbb is, mint Steam-en. Feltelepítem, aktiválom, legfeljebb egy frissítést tölt le magának, és onnantól kész, enyém. Az csak az én maradiságom vagy beállítottságom, hogy szeretem birtokolni a játék dobozát, lemezeit is.

2017. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 Annyira nem csak egybe tudsz egyszerre bejelentkezni, hogy még van is olyan funkció, hogy az egyik eszközről streamelve a másikra játszol. Így játszhatsz olyan játékokkal mondjuk a laptopodról, ami az asztali gépedre van feltelepítve, továbbá mivel a másik gép futtatja a játékot, így gyengébb eszközökről is játszhatsz olyan játékokkal, amiket alapvetően nem bírna el.
2017. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En a Farming Simulator 2017-et vettem meg és nem érzékeli a Steam h meg van véve...
2017. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyenről én még nem hallottam, hogy egy megvásárolt játék nem került hozzáadásra a könyvtáradhoz, de ha mégis ez a helyzet, a vásárláskor kaptál e-mailben egy nyugtát a megvásárolt termékekről, ezt szépen elküldöd a supportnak, jelezve a problémád, és alighanem megoldják.
2017. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!