Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Realtek high definition audio...

Realtek high definition audio driver?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem kerdezni, hogy win7 ultimate-val ujratelepitett gepemnek Realtek high Definiton audio hang kartyaja van, de nem tudok dribert letolteni hozza.A realtek hivatalos oldalat nem tudom megnyitni mas geprol sem, azt nem tudom miert van. Koszi a segitseget irashibakert bocsi telorol vagyok
2017. jan. 17. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Azon belül hogy realtek? Mi a hangkártya pontos típusa?

Ha nem tudod akkor aida64-el meg tudod nèzni

2017. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Manuális driver keresés hardverazonosító alapján : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Ha megadod a hardverazonosítót, én is megpróbálok hozzá drivert keresni.


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol lehet megnézni azt az azonosítót amit írtál, az aida64-et megnézem csak az a baj hogy itthon nincs net és csak telefonnal tudom letolteni
2017. jan. 18. 10:42
 4/10 coopper ***** válasza:

A link erről szólt, hogy hogyan lehet megnézni a hardver azonosítót, de az AIDA64-is megmutatja Eszközök - Talán Egyébb eszközök (itt vannak azok az eszközök amikhez nem települt driver), kiválasztasz egyet és a hardver azonosító cimszó allatt megtalálod a hardver azononsítót.


Pl. Az én gépemben lévő Realtech High definition Auidio

Hardver azonosítója : HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_1458A002&REV_1000


Üdv.

2017. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Realtek Alc 882/D/M

azonosító:PCI\VEN_8086&DEV_27D8&SUBSYS_81A01043&REV_01

2017. jan. 18. 15:06
 6/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Sajnos ehhez nincs, csak windows xp-hez driver (nem biztos, hogy menni fog vele) , próbáld meg felrakni, hátha megy vele, innen letöltheted : [link]


A kibontott mappákban nincs setup exe file, de mindegyikben van valamilyen nevezetű INF file (ami tartalmazza a hardverazonosító "PCI\VEN_8086&DEV_27D8" részét :UAA\5x86\FORCED\fix.inf).


INF filés driver telepítés :


1. Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


2. Ami mindig működik : Az Eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt.


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem sikerult mert kiirja hogy mar telepitettem a legfrissebb illesztoprogramot(nem amugy)es vezerlopultban programok telepitese es eltavolitasanal nincs is ott driver csak a videokari
2017. jan. 19. 20:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Ujrarakom win7 64 bittel azt veszek egy pro hangkartyat a hanggal mindig is bajom volt csak most annyira h nem enged jatszani azert irtam ide :D
2017. jan. 19. 20:10
 9/10 coopper ***** válasza:

A drivert nem a vezérlőpult programok eltavolitasi részben kell eltávolitani.


Az eszközkezelőben az adott eszközön dupla kattintás és a megjelenő ablak "Illesztőprogram" fülén találsz olyan gombot, hogy "Eltávolitás", azzal lehet drivert eltávolitani.

2017. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1.nek ott probaltam de nem csinal semmit csak kidob
2017. jan. 19. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!