Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért bootól nagyságrendekkel...

Flamenco kérdése:

Miért bootól nagyságrendekkel lassabban a gépem Windows 10-el mint 8-al?

Figyelt kérdés
8-asnál 20 mp alatt megvolt, most gyakorlatilag 10-esen 2 percet kell rá várni. Más gépeken a két verzio közötti idő alig észrevehető. Hp pavilion g szériás laptopom van.

2017. jan. 19. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Tiszta telepítéssel került fel a gépre vagy frissítéssel? Mert ha frissítéssel, az a baja.
2017. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bár a Win10 egy vacak, de itt szerintem valamit te rontottál el.
2017. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A következő beállítás engedélyezve van?

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

- Gyors rendszerindítás bekapcsolása


Nem tudom, nálad nem-e az eszközinicializálással szutyorog, de ezt érdemes ellenőrizni.

Totál hagyományos 250-es SATA HDD-vel nálam 10 mp a HP logó, 10 mp a boot idő és 10 mp a login.

2017. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: Igen, tisztán


2: win telepítésnél nem igazán lehet mit elrontani :), főleg, hogy ezt a verziót más gépén is telepítettem és az teljesen jó volt


3:köszi, ezeken már átrágtam magam, valahol máshol lehet a gebasz, elég bosszantó hogy ráadásul SSD-n fut a rendszer

2017. jan. 19. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is most telepítettem és tiszta csalódás az egész.Az teljesen rendben van vége hogy egyszerű de randa és ocsmány munka, ízléstelenül összeolózott és ráadásul mindezt borzalmasan nehéz kezelni. Technikailag úgyszintén. Lassan bootol, az irányítás joga a "szervezeté" és fura módon a telepítés után frissítéskor azt írja az arcomba hogy.. frissítés után hamarosan jövünk.. De kik, kérdezem én.) A windowsnak befellegzett, várom a Google asztali verzióját, remélem hogy lesz ilyen a jövőben vagy valami jó linux.
2017. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jó" linux most is van, például az egyiket Debiannak hívják.

Egyébként pont ma kérdezte a W10, hogy mennyire vagyok megelégedve (kb 1 hónapos telepítés, semmi baj nem volt vele), miután az egész összeszakadt egy sima lan-művelet után. Aztán a visszajelzős ablak is befagyott. Nagy csalódás az egész. Ha jól működik, az is, mert túl... hmm, "felhasználóbarát" :D

2017. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Futtatásba írd be (windows gomb + R):

msconfig

A rendszerindítás fülön az időkorlátot állítsd be 10 másodpercre, okézd le, és indítsd újra a gépet.

2017. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Közben megleltem a megoldást!remélem segít másnak is, aki hasonlót tapasztal:


Az AMD videokártya eredeti energiatakarékossági beállítása végett bootól lassan ( fekete képernyő hosszú ideig), de léteznek más magyarázatok is. Én ennek a cikknek a lépéseit követtem nálam az AMD Power saver rész segített kiküszöbölni a gebaszt.


Cikk: [link]

2017. jan. 20. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!