Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A látványtervekbe minek...

A látványtervekbe minek raknak bele embereket?

Figyelt kérdés

Nem mintha lenne problémám ezekkel, csak nem értem.

A hírekben szoktak mutatni látványterveket és nézet szerint beleteszik az embereket. Egy babakocsit toló anyuka, kutyáját sétáltató férfi, padon ülők, akik lazsálnak vagy könyveket olvasnak, stb.

Nemrég olvastam az Urbanistán a Moszkva sétány látványtervéről. A kommenteket is elolvastam. Sokan értetlenkedtek a gagyi látványterven, mert furcsán helyezkedtek el az alanyok. Még az autók se néztek ki jól.

Emlékszem, hogy egy állomás látványtervén két lány ölelkezett a padon, ami sokaknál kiverte a biztosítékot. (Én viszont röhögtem rajta)


Ha valaki látványtervezőként dolgozik, örülnék, ha válaszolna a kérdésemre. Köszönöm :)



2017. jan. 22. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, h sok látvány tervező van itt. Egyszerűbb sztem a magyarázat, élettel telibbé akarják varázsolni :D
2017. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok látványtervező, de egy emberi környezetnek fontos részei az emberek. Szerintem egy városi tér vagy utca, főleg ha forgalmas, máshogy néz ki üresen, mint emberekkel. A látványterv lényege, hogy megmutassa, mit fogunk látni, ha elkészül a terv, márpedig embereket is fogunk látni, és a végeredménynek úgy kell jónak lennie, hogy mi is ott vagyunk.

Pl. egy szoboralak látványterve jól mutathat önmagában, de ha körülötte emberek sétálnak, akkor az arányok jobban érvényesülnek. (Nem mindegy hogy az emberek a hasáig érnek, vagy a bokájáig.)

2017. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez a fajta látványtervezés külön szakma lenne. Ezt az építész csinálja meg, miután -jó eséllyel archicad-del- megtervezi az épületet 1-2 hónap alatt, akkor a végén egy nap alatt generál néhány látványtervet, mivel az adott sw képes erre.

Nem hiszem, h erre az 1napos melóra külön embereket vennének fel, már csak azért sem, mert az építész jobban tudja, hogy milyen szögből mutat majd jól az alkotása.

2017. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
...A másik a szubjektív hatás. Egy üres tér vagy utca nyomasztó lehet, de ha elégedett, ráérős, kiegyensúlyozott, jóllakott, kisimult arcú emberek sétálgatnak rajta, akkor máris jobban elfogadja az átlag egyszeri polgár. (Pszichológia!)
2017. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz a meretarany, illetve a funkciok demonstralasa erdekeben
2017. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mentek a zöld kezek :D
2017. jan. 22. 21:20
 7/8 Donald J. Trump ***** válasza:
A választ triviális: mert a megrendelő így kéri. S bár az is tökéletesen igaz, hogy életszerűbb lesz tőle a terv, de arra is kíválóan alkalmas, hogy elfedjenek vele béna építészeti megoldásokat vagy eltereljék a figyelmet arról, hogy az épület/tér esetleg nem is akkora, amekkora. Tulajdonképpen azért kell bele ember, amiért az autóreklámokba is kell óceán - megadja a feelinget, amit az adott műszaki megoldás esetleg nem is nyújt a valóságan.
2017. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Építészeti tervekben nincs tapasztalatom, de gondolom, ott is érvényes, hogy a megrendelő néha felfoghatatlanul képtelen arra, hogy értelmezze a nyersen elébe rakott látványt. A kellékfiguráknál semmivel sem kisebb parasztvakítás az interaktív konyhabejárás, vagy animáción bemutatni, hogy hogyan néz ki a szemétégető, amikor április 18-án, szakadó esőben elhajtasz mellette, a megrendelő mégis hálásan fogadja, mert nem vár tőle olyan aktív gondolkodást, amihez nincs hozzászokva. Ez egyszerűen piaci előnyt jelent a tervező szempontjából, túl komoly munkával sem jár, miért ne?

Az általad említett értetlenkedők reakciója szépen alátámasztja #7 komisz szavait: Ilyen egyszerű marhaságokon kaphat gellert a köznapi gondolkodás, amikor a lényegre kéne figyelnie. Ezt egy kellően dörzsölt profi tervező alaposan kiaknázhatja.

2017. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!