Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan programot mondani...

Tracler kérdése:

Tudtok olyan programot mondani amivel egyedi háttérképet tudok készíteni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 22. 19:32
 1/9 DjImipapa ***** válasza:
Erősen valószínű, hogy (és bármilyen meglepő), KÉPSZERKESZTŐ programmal....:)
2017. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fényképező gép :D Egyébként paint, photoscape, photoshop, fireworks stb stb stb
2017. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akár a Paint progival is, de a fentieken kívül pl. Gimp.
2017. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egy képet akarok megszerkeszteni hanem háttérképet készíteni, azt tudom hogy ezt egy (képszerkesztővel) csak olyan sok féle van, nem tudom melyik lenne jó, de kipróbálom a photoscape-et.
2017. jan. 22. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:
2017. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a háttérkép az egy kép! Bármilyen szerkesztővel létrehozol egy képet, aminek a mérete mondjuk 1920*1080 px. jobb klikk az asztalon és ott személyre szabás és beállítod háttérképnek azt a képet, amit létrehoztál.
2017. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy több képből szeretnéd összeállítani?
2017. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb felülete a Paint.net-nek van, én azt ajánlom. Van hozzá sok plugin is, pl.:

[link]


Komoly munkákra már nehézkesebb a használata, mint egy Photoshopé, de ha nem akarsz elmélyedni benne, akkor ez a jobb választás. Kisebb, hamarabb betölt, egyszerűbb kitanulni, és ingyen van.

Hasonló még a Gimp, bár azt én annyira nem kedvelem. Ott vannak jobb ecsetek, gyári perspective tool, meg hasonlók. Ennél a kettőnél szinte biztosan nem lesz többre szükséged. Ha mégis, akkor Enmag áruházból töltsd le a Photoshopot.

2017. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:

„de kipróbálom a photoscape-et.”


Brávó. A PhotoScape kiváló program, csak éppen erős fenntartásokkal nevezhető képszerkesztőnek. Előnye, hogy azt a valóban sok mindent, amit tud, rendkívül egyszerűen és praktikusan megoldja, gyakorlatilag semmiféle tanulást vagy gondolkodást nem igényel. Hátránya, hogy bizonyos gyakran adódó képszerkesztési feladatokat csak nehézkesen, pontatlanul vagy úgy sem tudsz vele elvégezni. Szerintem sikerült pont arra a programra ráböknöd, amellyel a legkevesebbet tapasztalhatsz meg a képszerkesztés sava-borsából.


Nás Páng kollégától eltérően én igenis kedvelem a Gimpet. Azon túl, hogy alapállapotában is nagy tudású program, mellette szól még, hogy hatalmas tömegű plugin tölthető le hozzá, kezeli a Photoshop-ecseteket, scriptelhető.

Az 5. hozzászólásban linkelt remek oldalon kívül talán nem árt, ha magyar nyelvű oktatóanyagból is tájékozódol.

Gimp-könyv itt: [link]

Gyakorlatok: [link]


Abból, hogy te „háttérképet” akarsz csinálni, még senki ki nem találja, hogy mi jár a fejedben. Lehet, hogy valami olyan grafikát képzelsz el, amit szerencsésebb MyPaint, Krita, Inkscape vagy Blender segítségével megoldani. Ezek is ingyenesek, nagyon okosak -- kétségtelen, hogy sokkal több tanulást igényelnek, mint a PhotoScape, de csodákat lehet velük művelni.

2017. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!