Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan müködne ezen a gépen...

Tibenk kérdése:

Hogyan müködne ezen a gépen az Ubuntu? Kellenek driverok is ahozz az OP. Rendszerhez? 500 Sata 3 HDD, AMD A8-6410 Radeon R5 2. 00 GHz, AMD R7 M260 2Gb DDR3 as videó kártya. Vagy inkabb windows 8.1 et rakjak fel?

Figyelt kérdés

2017. jan. 27. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Linux alatt kicsit másképp megy a driverek kezelése, az esetek többségében minden benne van a kernelben/disztribúcióban. Az is, amire nincs is szükséged.


Drivert akkor telepítesz, ha adott gyártó adott zárt forrású driverére van szükséged. Ilyen videokártyánál szokott esedékes lenni, de nem mindig. Főleg nvidia kártyáknál. AMD esetén a nyílt driver ugyanolyan jó, mint a zárt, az opencl támogatást leszámítva. Ha erre nincs szükséged, semmit se kell piszkálnod, csak esetleg a Mesát frissíteni. Legjobb teljesítményt git verzióval kapsz, vagy beérheted a legfrissebb stabil kiadással. A hamarosan érkező stabil Mesa 17.0 nagyon ígéretes.

2017. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
most windows 7 64 bitt van fen.most cseréltem HDD benne. feltelpitettem es ugyan azokat a driverokat használtam mint az elozo HDD-n a windows ugyan az.de lassu lett valamiert a frissen telepitett windows..igazából szivesen maradnák ennél,de elég idegesito a lassusaga.. olvastam h lehet a vga driver okozza a lassusagot..de letoltottem a legfrissebbet,feltelpitettem es nem lett jobb..esetleg van valami mas ötleted?
2017. jan. 27. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen gyorsabb az Ubuntu mint a Windows 7 vagy 8.-10.)

Szerintem semmilyen drivert sem kell külön telepítened csak legyen bekapcsolva a net telepítés közben és engedélyezd a harmadik féltől származó csomagokat telepítés közben. A zárt amdgpu-pro videovezérlő fent van az amd oldalán, külön is telepíthető de szerintem felmegy telepítés közben. Legalábbis nekem anno feltette.

2017. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!