Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Táblázatkezelő vagy adatbázisk...

Bebe1015 kérdése:

Táblázatkezelő vagy adatbáziskezelő programot/programozót keresek!?! PLS HELP!

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő! Létezik e olyan program ami egy adott fájlból kikeresné pl:cikkszám ha egyezik akkor másolná a cellákat ami hozzá tartozik. pl ár nettó bruttó stb. esetleg abba a sorrendbe és oda ahova én szeretném.

rengeteg terméket teszünk fel egy webes oldalra táblázatból. előre is köszönöm.



2017. febr. 6. 18:37
 1/8 kovpet ***** válasza:
A már meglévő weboldalt kellene fejleszteni, hogy lehessen importálni bele az adatokat.
2017. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meglévő,de nekem csak olyan progi kellene ami egyik excelből a másikba másol át adatokat automatikusan és oda ahova én szeretném.
2017. febr. 7. 07:05
 3/8 Derwer ***** válasza:

VBA scripttel meglehet csinálni.

De lehet van egyszerűbb megoldás is pár filterrel...

2017. febr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:
Első ránézésre elég lenne egy VBA makró, de többet kellene tudni, hogy mit, miért, hová. Esetleg megoldás lehet csv-be exportálni és az feldolgozni, azzal könnyű dolgozni. Sokféle lehetőség létezik.
2017. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

aha. huu. nem igazán értettem amit írtatok mi ez a vba

de rá nézek.

a lényeg nekem annyi lenne h A excelből B excelbe másolja az adatokat. pl: ha A ba bennne van az ami a B be kell (pl cikkszám egyezik) akkor az árát átmásolja és beilleszti a megadott helyre. (pl: ár az ár cellába)

2017. febr. 8. 06:59
 6/8 kovpet ***** válasza:

De miért nem azt szeretnéd, hogy a fájl tartalma egyből a weboldalra kerüljön? Miért csak egy másik fájlba, ha úgyis a web a végcél?

Lehetne xml-be vagy csv-be exportálni és úgy feldolgoztatni a webes résszel vagy akár direktben az xls-t is.

2017. febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

adat bázis töredékeket kapunk vagy "lopunk" és manuálisan másolgatjuk át.

minden adatbázis amit kapunk más és más sajnos. ez az én bajom ezért lenne jó egy program. vagy az is jó lenne h abba a sorrendbe tenné ahogy a mi adatbázisunk van. úgy is akár jó lenne.

2017. febr. 8. 12:15
 8/8 A kérdező kommentje:

egyből feltölteni ugyan azt nem lehet. lopásnak minősül és szétrúgnák a seggünk.

de amúgy pl a termék név más de a cikkszám nem.

sajnos ebbe a vba be én nem vagyok benne.

2017. febr. 8. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!