Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lenne...

Isfmitom kérdése:

Milyen programmal lenne célszerű/egyszerű csinálni egy hasonló jellegű videót? Többi lent.

Figyelt kérdés

A zene megvan, a képeket Photoshopban megrajzolnám, de az apró kis változásokat, illetve az összefűzést nem tudom mivel lehetne megcsinálni..


https://www.youtube.com/watch?v=H77fRz1rybs



2017. febr. 9. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy videószerkesztőben gondolkodnék.

De a PS.-ban is lehet videót szerkeszteni.

2017. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Jaj, ne már, hun van még április elseje?

Egy tipikus 3D-videót akarsz kockánként megrajzolni? Igen, tudom, a PS is kezel 3D tárgyakat... Igen, azt is tudom, hogy a képek nagyobb része 2D-ben van elkészítve... De az egész egy nagyon rafinált keveréke a két műfajnak, és ezt láthatólag a 3D-alapú számítógépes szerkesztés tette lehetővé. Igaz, hogy a térbeliséget részben meg tudod oldani a rétegek eltérő sebességű mozgatásával, de belegondoltál, hogy ezt mekkora munka lesz manuálisan elvégezni? Hadd ne is cifrázzam még a hó, eső, füst, tűz, mélységélesség, csillagszűrő és egyéb effektek megvalósításának nehézségeivel.

Egy szó, mint száz: Pont a kérdésedben említettekkel lesz a legkevesebb bajod, mert azokat a Photoshopon belül is ki tudod izzadni valahogy. De szerintem csak a saját életeget keseríted vele, ha megpróbálod. Szerezz tapasztalatokat inkább valamelyik 3D-modellezőprogramban (én szokás szerint az ingyenes Blendert javaslom, de persze ott van a fizetős Maya, Cinema 4d, 3D Studio Max, és effélék), hogy megsejtsd, hogyan lehet egy ilyen videót összerakni -- mellesleg elég fifikásan dolgozott az alkotó.

De ha tényleg képes vagy a több ezer képkockát manuálisan megalkotni, hát megígérem, hogy én magam fogom összefűzni neked őket, az már tényleg nem feladat, csak rendesen legyenek besorszámozva.


Még valami, a kis változtatásokról: Ez tényleg a legkönnyebb része az egésznek: A változtatandó rész külön rétegen legyen, azután újabb és újabb rétegen mindig megrajzolod a következő fázist; Mentéskor pedig az összes nem játszó réteg láthatóságát kikapcsolod.

2017. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden frame-et egyesével megrajzolsz? Na, azt meglesem... ez 3D rendet, akár Blenderrel is elkészíthető, de valószínűleg kell hozzá egy cartoon style render plugin.
2017. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

#3:

Már jó ideje bele van építve, FreeStyle néven.

2017. febr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

Maradván a négereknél, egy rövid próba:

[link]

2017. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Oké főnök, én már ezer éve Blendereztem, akkor még nem volt.

2017. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!