Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a legjobb operációs rendsze...

Mi a legjobb operációs rendszer gyenge gépekre?

Figyelt kérdés

Konfig:

Cpu: 1.6Ghz Intel Atom N270 (1 mag 2 szál)

RAM: 2gb DDR II


A windowsok ki vannak lőve mivel már nincs régi rendszer támogatva mint pl az XP/2000/ME/98


Linuxból probáltam a Puppy Linuxot szerintem nagyon levan butítva és szokatlan/nekem kezelhetetlen, de viszon nagyon gyors. Próbáltam a Lubuntut az már kezelhetőbb kicsit többet tud nem rosz összeségében de szerintem a Puppy Linuxhoz képest lassú



2017. febr. 11. 19:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint Mate DE-vel.
2017. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Debian XFCE.

#1.Az még lomhább mint a Lubuntu.

2017. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
2#: Debiánnál meg olyan régi cuccok vannak a repóban, hogy tán még a Debiánnál is öregebbek.
2017. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#2 Debian XFCE-t honnan tölthetem le?
2017. febr. 11. 20:34
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Sima Debian-t letöltöd, aztán apt-get-el felrakod az XFCM-et, majd át állítod az alapértelmezett DE-t XFCM-re. De jobban jársz a Mint-el, mert a Debian, nem kezdőknek való. A terminál beható ismerete nélkül nem érdemes nekivágni.
2017. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

#3.Backports lehetőség van,mástrészt egy ilyen gépen nem igen számít.

Ismeret nélkül a Mint is szívás,legalábbis amikor én kezdő voltam ugyan úgy tudod problémákat okozni.

Kérdező:

Ez egy Netbook gondolom.Érdemes lenne rá XP-s driver-k vadászni.Mondjuk Chipset és az IGP driver biztosan van.A többi meg mehet fel ami a 7-re.

Nekem is hasonló van itt,az XP aránylag használható rajta.

2017. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Akkor most mi a jó? utolsó: nincs windowsom/ nem szándékozok venni vagy lopni és szerintem a windowsok egy erősebb géppel is lassuak + a vírus írtó is vissza venne a gépből
2017. febr. 11. 21:24
 8/24 anonim ***** válasza:

Sőt az LXDE-nél/XFCE-nél is van kisebb igényű ablakkezelő környezet:

[link]


De csodát ne várj, a gyenge proci és a kevés RAM behatárolja a rendszer használhatóságát.

2017. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem kaptam választ a kérdésemre....

Eddig kettő OS jött és a következő komment meg megmondja hogy az előző rossz

2017. febr. 11. 21:43
 10/24 anonim ***** válasza:
Ember! Mindenkinek más a véleménye, én akkor is a Mintet mondom, ha a Debiános harakirivel fenyegetőzik. Ő meg gondolom fordítva. Nézz utána és alakíts ki saját véleményt, vagy próbáld ki mindkettőt az a legegyszerűbb, sőt egyszerre is feltelepíthető mindkettő.
2017. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!