Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxnál erre valami megoldás?

Linuxnál erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Mint 18.1-el hibátlanul ment minden, csak driverek miatt léptem vissza 17.3-ra. A probléma az, hogy az alaplapi hangkártyáról nincs hang, nem is ismeri fel a rendszer. Hát jó, HDMI-t használok, monitorba bedugom a hangcuccom csatiját, és jó is, szal van hang, végre jó... De mégse jó, mert ha írnak Viberen, akkor a zene amit hallgatok megakad.. Hogy oldhatnám meg a Realtekes alaplapi kártyát? Vagy hogy tiltsam le a Viber hangját?

2017. febr. 12. 10:12
 1/5 A kérdező kommentje:

AMD Radeon R7 360


Neki a drivere miatt léptem vissza, mert nem találtam az újabb kernelhez drivert.

2017. febr. 12. 10:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Az R7 360 elvileg támogatott az AMDGPU-PRO driverrel, tedd fel, és elvileg lesz HDMI hang.


Realtek 1000 éve működik, csak a pavucontrolban állítsd át a kimenetet, hogy az szóljon.

2017. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
fglrxet használok
2017. febr. 12. 10:20
 4/5 A kérdező kommentje:
AMDGPU-PRO-t felraktam 18.1-re, jó is lett volna, csak igenrossz felbontás volt, és a Cinnamon is folyamatosan behalt, nem tudtam mit csinálni vele.
2017. febr. 12. 10:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Fglrxet véletlenüs se használj, borzalmas.


Radeon + RadeonSI, AMDGPU + RadeonSI, AMDGPU + PRO mind veri minden szempontból. Soha, semmilyen körülmények között nem indokolt manapság fglrxet használni. Fos, halott, felejtsd el.

2017. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!