Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok, olyan programokat...

Tudtok, olyan programokat amiben JPG formátumban lehet menteni képeket, vagy lapokat?

Figyelt kérdés
Tehát csinálok egy étlapot és azt le szeretném menteni JPG formátumban, ilyesmire kell gondolni.

2017. febr. 13. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
ne jpg-be mentsd! minimum pdf vagy png.
2017. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mobillal, vagy fényképezővel? Ha lemented gépre, akkor a jpg lesz, onnan meg azt csinálsz vele, amit akarsz.
2017. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
milyen programmal csinálod!?
2017. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tőlem kérded?
2017. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, a kérdezőtől, hogy milyen programmal készíti el az étlapot.
2017. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

@#5: Én úgy értettem, hogy Kérdező éppen erre kér tippet...


Nem egészen értem, miért kellett Ipor Sircert lepontozni, teljesen jogos felvetés, hogy ne veszteséges legyen a mentés, és mindkettő ugyanolyan hétköznapi formátum, akár a JPG -- A PDF-et ráadásul akármelyik naprakészebb irodai program produkálja.

Mindazonáltal nem ártana pontosítani, hogy mit kéne tudnia a programnak. Ha egyszerűen csak feliratokat és képeket akarsz elhelyezni a lapon, én kényelmesnek találnám a Scribus vagy az Inkscape használatát. Az első elvileg exportál egyenesen JPG-be is, a másik csak PNG-be, de azt már akármelyik nézegetőprogrammal átalakíthatod, ha tényleg olyan fontos.

2017. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat: :3
2017. febr. 14. 09:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Scribus hogyan kell használni? :3
2017. febr. 14. 09:52
 9/9 tabaki ***** válasza:

Itt egy eléggé részletes útmutató:

[link]


De nem kell harminc oldalt bemagolnod, kezdetben elég, ha a szövegbeírást és formázást, a képek elhelyezését és méretezését megérted, akkor reményeim szerint már látni fogod, hogy nem is olyan veszedelmes.


A szerkesztésedet természetesen mindig mentsd el a program saját .sla formátumában is, azután, ha továbbra is ragaszkodol a .jpg-hez:

Fájl → Exportálás → Mentés képként...

A megjelenő ablakban eléggé egyértelműek a beállítások, nézd végig őket -- annyit érdemes megemlíteni, hogy a felbontás legalább 300 dpi legyen, ez közönséges nyomtatón jó képet ad. 600 dpi már nyomdai minőség.


Példa a beállításra:

[link]

Itt egy kép az így készült sorozatól:

[link]

2017. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!