Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mozgókép egy sima kép mögé?

Mozgókép egy sima kép mögé?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy mozgóképet (gif) szeretnék egy nem mozgó mögé tenni. Mivel és hogyan tudom megcsinálni azt a képet, ami ennek a videósnak az intro vidijében van - https://www.youtube.com/watch?v=hsBiWTvu4r4

0:37-nél.

Így hogy lehet megcsinálni?



#photoshop #program #gif #mozgókép #GIF Maker #mozgókép szerkesztés #gif szerkesztő
2017. febr. 15. 03:34
 1/9 DjImipapa ***** válasza:
100%
Röviden írom, hosszabban nem: az állókép azon részeit kivágod képszerkesztővel, ami nem kell, majd videószerkesztőben(többsávossal:vegas-adbe premier,stb....) összehozod a mozgóval.
2017. febr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:

Ha mindenképp ragaszkodol a gyenge GIF formátumhoz, kereshetsz rá kifejezetten arra való szerkesztőt is, lásd:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

De igaz, ami igaz, a videószerkesztők egy része is ment GIFbe, meg utólag is átkonvertálhatod.

[link]

Nem túl sok fázis esetén megoldható például a Gimp animációs pluginjával is.

2017. febr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, megprobalom. Csak miota nem volt gepem elfelejtettem ezeket es pedig korabban rengeteget jatszottam a jpg es gif osszeszerkesztesevel.😃
2017. febr. 15. 22:44
 4/9 tabaki ***** válasza:

Nincs ebben boszorkányság, inkább vele az a baj, hogy egy videóhoz képest baromi nagy lesz a fájl, meg a minősége se valami hajde. Nem is egészen értem, hogy mitől jött mostanában ennyire divatba, kis webgrafikákon kívül nemigen való másra.

[link]

2017. febr. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valaki tudna magyarázni egy folyamatot vagy valamit hogyan csinálhatom meg? Mert én is egy képen hasonlóan a szem helyére szeretném tenni, de nagyon nem megy, a gimpet töltöttem le és semmi... valaki segítene?
2017. febr. 16. 22:26
 6/9 DjImipapa ***** válasza:
Gimpes van itt bőven, majd kifejtik. Adobe-val kb. úgy, hogy kivágod a szemet, elvileg ugye mögötte a háttér átlátszó, majd a gif-re rámásolod.....finomítások-pozicionálás, majd mentés webre, gif formátumban!:)
2017. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

A Gimp nem rossz program, de ebben az esetben elég sok bonyodalommal jár. Az egyik, mint említettem, hogy önmagában kevés (már amennyiben nem akarod kockáról-kockára manuálisan elvégezni a szerkesztést), telepítened kell a GAP (Gimp Animation Package) nevű kiegészítőt:

[link]

A másik a pozicionálás. Mivel a program a GIF-képkockákat külön rétegekre szedi, nem tudod őket együtt mozgatni, tehát a nagyobb, lyukas állóképet kell mozgatnod.

A harmadik, hogy így is csak egy mozgó GIFet tudsz használni. Kettőnek a fázisait kockánként egymás mellé szerkeszteni (mondjuk azért, hogy a két szemben külön-külön lásd a mozgóképet), rendkívülsok vesződséggel jár.

Gond lehet az is, hogy a GIF rétegeit nem tudod egyszerre elforgatni (az átméretezésük megoldható a Video menüből, de az se valami kényelmesen).

Ha mindez a kínlódás belefér, a képek összedolgozása elég egyszerű. Az alfa csatornás (tehát átlátszóvá tehető) állóképen kivágod a lyukakat, ahol az animációt látni akarod, azután berakod LEGALULRA, hogy a (folyamat szempontjából) legyen a háttérnek tekintett réteg. Utána az FX-Foundry menüben: Animation → Overlay Background. A Gimp szépen rámásolja az alsó képet az összes többi fázisra. Ezután az alsó kép törölhető, és Fájl → Exportálás másként..., megadsz egy .gif kiterjesztésű fájlnevet, és a megjelenő ablakban bepipálod a 'Mentés animációként' opciót, esetleg az egyéb beállításokon is változtatsz, majd leokézod.


Meg kell mondjam, én az egész gimpes módszert nehézkesnek és félig sem megoldottnak találom, és erősen javallom a DjImipapa által fölvetett videószerkesztős megoldást. Egyébként biztosan találsz használható ingyenes szerkesztőket is, nem okvetlenül kell az említett nagyágyúknál kikötnöd, de nem tudok igazán mit ajánlani, próbálj keresgélni:

[link]

Én Blenderrel csináltam a magamét, de az -- attól függetlenül, hogy nem igazán kezdőknek való -- se nem fogad, se nem ment GIF formátumot. A konvertálásra FFmpeget használtam, parancssorból -- de ha neked is már csak annyi volna hátra, azt már elvégezhetnéd pl. VirtualDubbal, hogyha a másik szerkesztő esetleg nem kezeli a GIFet. Én az egész procedúrában csak a „lyukas” PNG-kép elkészítésére vettem igénybe a Gimpet.

2017. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
+ rendkívül sok
2017. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DjImipapa ***** válasza:

Csináltam egy ilyesfélét......:

[link]

2017. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!