Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik az internet...

Relierf kérdése:

Miért nem működik az internet vmware workstation 10 virtuális gépen?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kijött az UPC-től két szakember és kicserélte a routert, amin rácsatlakozhatok az internetre. Mielőtt elmentek volna, kipróbáltuk, ment a Wi-Fi és az internet is. Csak később derült ki, hogy a virtuális géppel(Windows Xp) nem lehet rácsatlakozni az internetre. Próbálgattam, állítgattam, nem ment semmi. A host gépen hálózatoknál a VmNet1 és VmNet 8-nál azt írja ki, hogy nincs internetkapcsolat. A DHCP-re azt írja, nem kompatibilis. Újratelepítettem, az sem segített. A régi routerrel nem volt gond sohasem, még akkor sem, ha telepíteni kellett újra az op. rendszert. Csak telepítettem a VM-et és ment minden. Mi lehet a megoldás?

2017. febr. 19. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen típusú NIC-et adtál a VM-nek? Windows-oknak a VMXNET3 a barátja.

VMTools telepítve van?

Fix IP-vel sem működik?

2017. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem igazán vágom, amit kérdezel. Igazából egyáltalán nem vagyok otthon a hálózatos témában. Soha nem kellett ilyenekkel foglalkoznom, mert mindent elintézett a VMware. VMTools természetesen telepítve van. Fix IP-vel nem próbáltam, jó lenne tudni, hol kell megadni. Tényleg láma vagyok ezen a téren.
2017. febr. 21. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!