Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10re frissítés? Több lent

Windows 10re frissítés? Több lent

Figyelt kérdés
Eredeti win 8.1 em van onnan frissítettem fel win 10 re a gépem régebben de meghalt az alaplapon most rendeltem egy másikat ha erre felrakom 8.1 frissithetek win10 re ujra vagy mar meg kell venni ezt is ?
2017. febr. 19. 19:52
 1/10 AntZ ***** válasza:

Maradt még kiskapu:

[link]

[link]

2017. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2017. febr. 20. 11:57
 3/10 AntZ ***** válasza:
Szívesen!
2017. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

LÉNYEG:

Lehet. Lehetséges a Frissítés. Ennek semmi akadályát nem látom. Minden mai modern alaplapnak még (2017) támogatnia kell a W7 W8 W8.1 és W10-es OS-eket. Eredeti Windows 8.1-ed van. Akkor kód megvan. Feltelepíted a 8.1-et, aztán erre Rámegy a Win10 és már működik is... Dupla munka, de működőképes. A 8.1-re telepített Win10 ilyenkor csupán frissítésként funkcionál.


---------------


EDDIGI TAPASZTALATOK:

Én Windows 7-et frissítettem Windows 10-re. De nekem valahogy úgy... nagyon instabil volt (nem az igazi). Ha gondolod - bár te tudod - a Win10-nek 20000Ft és 50000Ft körül mozognak verziói (2017 február). Ha úgy döntesz, hogy megveszed, akkor Tisztán telepítsd újra. Format C-vel. Maga a megváltás.


Azt ugyan nem próbáltam még, de szerintem A Win10-hez NEM lesz jó a 8.1-es kód (na persze kipróbálhatod, mit tudom én... kísérletezz, ha működik legalább nem kell pénzt fizetni).


Ha már fent van a 8.1 (ideiglenesen) de úgy döntesz, hogy mégis tisztán telepíted a Win10-et, akkor úgy is feltelepítheted a Win10-et, hogy egy ilyen kis WEBsetup-ot (MediaCreationTool-t) töltesz le hozzá a Microsoft Weblapjáról. Elindítod, és a Websetup-pal (MediaCreationTool) a legfrissebb Win10-et töltheted le, eredetibe.


Az elején a WEBSetup felkínálja, hogy Frissítés / PENDRIVE / ISO. --==1==-- Ha Frissítesz, két Windows mappa lesz egymás mellett --> Lemezkarbantartót érdemes futtatni. --==2==-- Ha Boot-olhatós Pendrive-ot hozol létre (Pendrive-ra mented le a Win10-et), akkor figyelj arra, hogy minimum 4GB-os legyen a Pendrive. + BIOS-ban beállítani BOOT flashdrive. Mint a DVD esetén. Nagyon gyors lesz tőle a telepítés!! De csak USB 3.0-esetén lesz gyors. --==3==-- Ha ISO-ba mented le a WIN10-et kiírod annak tartalmát DVD-re (BIOS --> BOOT --> DVD) és mehet a telepítés. Vagy Onnan a telepítőből akár frissíthetsz is).


PENDRIVE PROBLÉMÁK:

A WebSetup FAT32-es partíciót hoz létre a Pendrive-on. Ami kis pendrive-oknál nem baj, mert belefér címzésügyileg. De a FAT32-es partíció minden óriás Pendrive-ból valami 32GB-os pendrive-ot csinál annak címzési intervalluma miatt.

Annak idején ez volt a Probléma például a Windows 98 telepítésénél. Indítólemezt (DOS-os Floppy-t) be, BOOT, aztán CD meghajtó és FDISK! Telepítő CD-n volt rajta, ha jól emlékszem. És ki lehetett választani a C meghajtó partícionálása után (végrehajtás előtt), hogy FAT16 vagy FAT32-es legyen a partíció. De nem így, hanem hogy "támogatja-e a 4GB-nál nagyobb merevlemezeket?" (y/n) A FAT16 (n) csak 4GB-ot tudott megcímezni. Megcsinálta, leformázta, utána Setup.exe.


Visszatérve az óriás pendrive-okhoz Valószínűleg a BIOS miatt van FAT32-re kiképezve a MediaCreationTool (Web Setup). Az óriás pendrive-on lévő partíció visszaállítása eredeti méretre csak külön partíció kezelő programmal lehetséges. A lemezkezelő nem volt rá képes. Töröltem a Partíciót és akkor is 32GB-os volt a Használatlan terület. A lemezkezelő azt hitte csak 32GB-os a Pendrive (nekem nem ment - lehet elfelejtettem valamit nem tudom). Az adattárolás szemszögéből manapság Minimum NTFS legyen a partíció. De Win10 telepítése csak FAT32-vel lehetséges penrdive-ról. Úgyhogy 32GB-tól kisebb Pendrive-ot érdemes telepítésre használni.


Próbáltam a Pendrive-on két partíciót létrehozni, Sikerült is, Az 1. FAT32 A 2. exFAT. De ott meg Az a baj, hogy a Windows MÁR ELVBŐL csak az 1. partíciót látja a PENDRIVE-nak (2017). Még ha két NTFS-t hozok létre a pendrive-on még akkor is. Úgyhogy vissza az egész egybe exFAT-oztam az egész pendrive-ot. De hát így sajnos A BIOS Nem látja a manuálisan rámásolt WIN10-et. Nem BOOT-olt be. Holott a sima FAT32-re manuálisan rámásolt WIN10 be-BOOT-olt (másik pendrive).


APROPÓ:

A Win10 már annyi fájlból áll, hogy A Régi "160-as" SATA-s HDD-kkel besírsz. A töredezettség-mentesítés például 4 órán át tartott. Volt hogy 5 órán át. A számítógép 15 perc alatt töltött be. Ha megfeledkeztem magamról és 2 perc múlva bejelentkeztem Kékhalál volt. Van tapasztalatom 1TB-os HDD-vel, 100GB-os Partíció mellett. Ott még azért van esélyed. Kisebb a fejegység mozgástávja. 4 perc alatt betölt a gép. Hát gondolj Bele a 160GB-os merevlemezt én egybe hagytam Egybepartícionáltam, hogy elférjen rajta bőségesen minden. Úgy kerregett mint még soha életében. Az egész lemezkorongot be kellett a fejegységnek járnia minden pillanatban. Ott betelt a pohár. --> Vegyél SSD-t, mert legalább a C meghajtónak SSD-nek kell lennie. 128GB-os SSD-t ajánlok. Az SSD LÉTFONTOSSÁGÚ Win10-hez. 1-2 perc alatt betölt a Win10. Tisztán pedig 30 másodperc (csak Win10).


Visszatérve az 1TB-os HDD-re --> Az se valami marha jó megoldás, ha a C és D meghajtó is ugyanazon merevlemezen található. Mert míg olvassa a C partíciót a fejegység, addig a másik partícióról (D) nem tudok betölteni semmit sem. Csak miután abbahagyta a C partíció olvasását. Két partíciót olvas 1 Fejegység, nem mindegy. Szóval a C meghajtó legyen egy külöm Teljensen Egybe particionált SSD, NINCS mozgóalkatrész (gyors elérés). A Többi lehet mozgó alkatrészes HDD Agyonparticionálva is akár.


Memória legyen 4GB Azzal már tényleg kényelmesen megvan a "hétköznapi" ember. Amikor betölt a Win10, akkor annak 4GB-os memóriája 43%-ban van használva. Utána lemegy akár 36%-ra is. (Üresjáratban) - ha megfeledkezem a gépről, akkor szokás szerint, ami a memóriában nincs használatban, azt a számítógép "kilapozza" a memóriából a lapozófájlba.


Az adatokat és a Nagy terjedelmű fájlokat nyugodtan tárolhatod HDD-n. Sőt. Ajánlott is. A Lapozófájlt viszont az SSD-n hagytam, annak elérési sebessége miatt. A HDD-k esetében mindig külön HDD-re raktam a lapozófájlt, hogy Párhuzamosan tudja olvasni a rendszer (gyorsabb). Most a lapozófájlt ott hagyom az SSD-n (Mert most meg úgy a gyorsabb). Talán két SSD esetében megint külön raknám a Lapozófájlt.


Ezek a tapasztalataim. (Legalább is 2017 februárjában.)


Minden jót! :)

2017. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én vagyok az az előző (A Win98-at és a FAT16-ot ne vegyétek készpénznek - nem emlékszem már rá pontosan) - utána kell néznem
2017. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 AntZ ***** válasza:

Ennél azért egyszerűbb az egész. Ha van egy daz loader-el aktivált windows heted, azt nyugodtan frissítheted tízre. Ha az megvan, akkor tiszta telepítéssel ráteszed újból a windows tízet, és kész. Miért, mert volt már a gépre telepítve windows 10:

„Amikor frissítünk a Windows 10-re, az előző változat (Windows 7, Windows 8.1 vagy a Windows 10 valamelyik előzetes verziója) aktivációs állapota automatikusan átvivődik az új operációs rendszerre. Amikor az aktiválás megtörténik, a Windows 10 aktiváló szolgáltatása egy digitális jogosultságot rendel a PC hardveréhez. Ez a jogosultság ismételten felhasználható ugyanazon PC által a Windows 10 megegyező változatának jövőbeli újraaktiválására."

[link]

2017. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek ment a plusz sikerült is!
2017. febr. 23. 18:58
 8/10 AntZ ***** válasza:
Okés!
2017. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Annak örülök!!


(én írtam a hosszú levelet...)


csak azért írok mert, tegnap (2017.02.27), beindítottam az 1TB-os HDD-s számítógépet: érdekes volt az a jelenet, amikor 43 másodperc múlva használni is tudtam... Úgyhogy visszaállítottam az 1TB-os HDD-kről alkotott képet. (Előttem lévő hozzászóló jól mondja. Aktivátor kell nem kód, Microsoft Toolkit) - Több hibát nem találtam szerencsére


Minden jót :)

2017. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na még egy utolsó javítás, eszem megáll: A kód is jó!!! Kódot és aktivátort is használhatsz. Mind a kettőre van lehetőség. Ha kihagyod a kódot: aktivátort kell használni. Ha beírod a kódot, akkor nem szükséges az aktivátor.
2017. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!