Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudnék szebb GIF-eket...

Hogy tudnék szebb GIF-eket csinálni?

Figyelt kérdés

GIMP-el szoktam szöveges gifeket csinálni. Tavaly új gépet vettem, és mivel kicsit jobb, a gifek sokkal "pixelesebbnek" tűnnek rajta.


Mindent úgy csinálok, ahogy a neten meg van írva. Indexelt, meg minden. De ahogy elmentem, mindig zazás.


Ha JPG helyett PNG fájlokat használok, akkor szebb lesz?


(Amúgy hülye vagyok hozzá, csak egyszerűen :D)



2017. febr. 24. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora a méret? Gifeket kis méretben szokás menteni (a 600px széles gifek már nagyon ritkák, de már eddig sem érdemes elmenni).
2017. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A GIF csak 256 színt tud.
2017. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Illetve attól függ. Ha minimál a szín összeállítás, akkor teljesen mindegy, mert akkor nagyban is jól tud kinézni. De pl. ha már filmből akarsz gifet csinálni vagy olyan animációból, ami rengeteg tónust használ, azt nem érdemes nagyban csinálni.
2017. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sorozatokból szoktam, 540 széles, tumblr-re megy. 3 MB-nál nem lehet nagyobb.
2017. febr. 24. 20:18
 5/9 tabaki ***** válasza:

„Ha JPG helyett PNG fájlokat használok, akkor szebb lesz?”


Mivel nem tudjuk, hogy pontosan mit és hogyan csinálsz, nemigen lehet biztosat mondani, de van rá esély. A PNG pontról-pontra egyértelműen meghatározva tárolja a képet, a JPG pedig a minőségétől függően több-kevesebb ingadozással, nagyjából úgy, hogy egy területről valami átlagértéket jegyez föl, és azt betöltéskor egy hasonló átlagértékű, de nem azonos szórással reprodukálja. GIFfé alakítás közben a színskálát le kell egyszerűsíteni, eközben előfordulhat, hogy az eredeti képen csaknem azonos színű pixelek a GIFen már erősebben eltérő tartományba esnek. Mivel a program ugyanabból a JPG-állományból is más-más pixelképeket épít fel, ezek az eltérő pixelek hol itt, hol amott jelenhetnek meg, ez okozhat zsezsegést.

A legegyszerűbb mindenesetre az volna, ha kipróbálnád.

2017. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Aha, most látom, hogy ezek szerint maga a kép (és nem pl. a felirat) mozog. Ebben az esetben túl sokat nem remélhetsz a PNGtől.
2017. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
Lehet kísérletezgetni a beállításokkal (minél több színt engedélyezni, WEBre optimalizálni), de nem tudom, sikerül-e hasznavehető eredményt produkálni. Az alapprobléma az, hogy a GIF eleve egy rossz minőségű, ódivatú formátum. Most történetesen a reneszánszát éli, ettől függetlenül korlátoltak a lehetőségei, és mindenképp van valami retró-jellege. Persze, van akinek ez bejön, esetleg éppen ezért szereti.
2017. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De mások gifjeit olyan szép tisztának látom.


Már photoshop-ban is próbáltam, hátha, de ugyanolyan lett.

2017. febr. 24. 20:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Vagy letöltöm a nagyobb felbontásút. Nézni tökéletes a 720, de gifhez kell az 1280.
2017. febr. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!