Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell ezt Excelben?

Hogy kell ezt Excelben?

Figyelt kérdés
Darabteli függvényt alkalmazok egy oszlopra, a kritériumot egy másik oszlopból veszem. Azt akarom, hogy a kritérium folyamatosan haladjon (pl.: C2 C3 C4 C5...), DE A TARTOMÁNY NE! Ha lehúzom, a tartomány eltolódik mindig egyel, ami értelmetlen, ki is jelzi a hibát, de egyenként nem akarom kijavítani, mert nagyon sok (~1000) adat van.

2017. febr. 25. 16:51
 1/4 Gyilok91 ***** válasza:
Esetleg a tartományt próbáld meg fixálni. F4 ?
2017. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Vagy a tartomány az egész oszlop legyen, ne cellától celláig.
2017. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Farkas999 ***** válasza:
$-t írjál a tartomány sor és oszlopazonosítói elé, akkor lehúhatod a képletet, ill. oldalra is elhúzhatod. =darabteli($c$2:$c$1000)..............
2017. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végül az oszlop kijelölése működött, és azt használom ezen túl. A probléma az volt, hogy VÉL()-lel generált (és transzformált) randomszámokat akartam hasonlítani egészekhez, azt hittem, ha a randomszámokat 0 tizedes jegyig íratom ki, akkor egésznek veszi, tévedtem. Így most VÉLETLEN.KÖZÖTT()-re váltottam.
2017. febr. 28. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!