Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nemrég vettem egy linuxos...

Nemrég vettem egy linuxos Acer notebookot. Eddig csak Windowst hasznaltam. Gőzöm nincs mit lehet ezzel a Limpussal kezdeni. Hogy tudok rá felrakni egy grafikus Ubuntut vagy Zorint? Esetleg Windowst?

Figyelt kérdés
Windows felrakassal probalkoztam de nem jött össze. A bios-ban beallitottam hogy a dvd meghajtó legyen az első,arrol bootoljon de ugyanugy csak az a pár soros linuxos szoveg jön be. Ha linux telepítő dvd-t raknek bele azt felismerné? Nem vagyok egy számtek zseni. Ezert aki tudja a megoldast az hetkoznapi nyelven egyszerűen fogalmazva leirhatna a lépéseket hogy tudok ettől a Limpus Linuxtól megszabadulni.

2017. febr. 27. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Írd ki a windowst pendrivera és arról bootolj.


De kell hozzá kód termékkulcs.


Ubuntut is tudsz kiírni.

Letöltöd a ISO fájlt majd kiírod valami telepítővel valakinél windows-os gépen célszerű gyors netkapcsolatnál.


RUFUS nevű progi kiírja bootolhatónak pendrive-ra.



[link]


alul a rufus linkje is

2017. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dongaben ***** válasza:
Kérj segítséget valakitől, aki már telepített Windows-t, ha azt szeretnél. Biztosan van ilyen! Ez 100x egyszerűbb gyakorlatban, mint leírva.
2017. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Pendrive-rol is probaltam. Az volt az első mert akkor még nem volt otthon dvd-m. De azt sem eszlelte. Win7-el probalkoztam. Leírása szerint a telepiteshez nem kell netkapcsolat es önaktiváló.
2017. febr. 27. 23:27
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Hogy bármilyen más operációs rendszert rakhass arra a gépre szükséged lesz egy rendes, bootolható telepítő médiumra.


Ennek elkészítéséhez szükséged van:

* egy használható számítógépre, amin

- le tudod tölteni a megfelelő lemezképeket,

- ki tudod írni CD-re (a lemezképről mint bootolható lemezt, nem mint adat CD-t!) vagy tudsz csinálni bootolható USB-meghajtót

* program a CD íráshoz - mint például:

- InfraRecorder: [link]

- Ashampoo Burning Studio Free: [link]

- CDBurnerXP: [link]

* vagy program a bootolható USB-meghajtó készítéséhez:

- Rufus: [link]

- UnetBootin: [link]

- Wintoflash: [link]

* egy lemezképre:

- Windows 10: [link]

- Ubuntu: [link]

- Xubuntu: [link]

- Kubuntu: [link]

- Linux Mint: [link]

- Debian: [link]

* illetve írható CD-re/DVD-re vagy USB-meghajtóra

2017. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Dongaben ***** válasza:
A BIOS-ban először állítsd át a HDD-t AHCI mod-ra.
2017. febr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos még soha nem csinaltam ilyet ugyhogy nincs rutinom. Üzletben meg nem szeretnem otthagyni az új gépet ha nem muszaly. Amiket olvasgattam neten azt kiprobaltam,de sikertelenül. Az a baj erre a problemara még sehol nem talaltam választ.
2017. febr. 27. 23:58
 7/18 Dongaben ***** válasza:
Valakitől kérj segítséget! De, ne "Online"! Biztosan van az ismerőseid közt, aki már csinált ilyet!
2017. febr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha lesz időm újra megpróbálom aztan beszamolok hogy ment.
2017. febr. 28. 00:19
 9/18 tabaki ***** válasza:
100%

Linpusos kérdésekkel egyébként teli van a GYK, csak éppen helyesen kell beírni a nevét a keresősorba...

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=linpus

Ettől függetlenül adódhat vele probléma, a te szempontodból tanulságos lehet például ez a diskurzus:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

Normális esetben teljesen mindegy, hogy milyen telepítőlemezt használsz, a bootolásba a gépeden lévő rendszer nem szólhat bele, vagyis nincs értelme abban reménykedned, hogy egy linuxot a haverságra való tekintettel majd jobban felismer. Valahol másutt van a gond. De ha sikerül rájönnöd, hogy hol, szerintem azért tégy egy próbát valami normális disztribúcióval is, amíg be nem lakod a gépet. Nem kell mindjárt a Windows szoknyája mögé bújni csak azért, mert az ótvar módon, grafikus felülete nélkül telepített Linpussal oda akarnak terelni.

2017. febr. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában az alábbi dolgok szoktak gondot okozni

* nem megfelelő a telepítő médium - például:

- nem bootolható CD-ként/DVD/ként írod ki a lemezt illetve az USB-meghajtón nem bootolható a partíció

- a letöltött lemezkép nem megfelelő formátumú - például 32 bites gépre 64 bites operációs rendszert akarsz rakni - vagy hibás

- hibás a CD/DVD/USB-meghajtó

* az említett laptop (pontosan milyen?) nem képes bootolni az adott telepítő médiumról:

- régi/hibás benne a CD/DVD-meghajtó/USB-port

- nem képes USB-ről bootolni

* AHCI-gond: a telepítő nem kezeli a laptopban levő SATA-meghajtókat - ilyenkor kell az AHCI módot IDE módra visszavenni

* UEFI-gond: a telepítő nem képes az újabb UEFI-s telepítésre - ilyenkor kell legacy módot használni


Jó lenne tudni a laptop pontos típusát, illetve a pontos hibaüzenetet (mit csináltál, hol akadtál el).

2017. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!