Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem legálisan...

Hogyan telepítsem legálisan újra a számítógépet?

Figyelt kérdés

Szóval van egy asztali gép, amin gyárilag telepített Windows 10 Pro van. Telepítő DVD-t és a termékkulcsot tartalmazó matricát nem adtak, ezért szerintem a BIOS-ba van beírva a kulcs.

Már letöltöttem egy MSDN-es Win 10 Pro telepítőt, csináltam is belőle bootolható telepítőt pendrive-ra.


Az a kérdésem hogy ha simán bebootolok róla, leformázom a C meghajtót és rendesen feltelepítem akkor automatikusan aktiválni fogja magát a rendszer?



2017. márc. 4. 09:22
 1/5 Gábor_79 ***** válasza:
Aktiválódik magától.
2017. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Bejelentkezel a Microsoft fiókodba és lőn világosság.

A W10-nél már a hardver azonosítódat felhő alapon tárolják, ugyanarra a gépre ha már volt legális W10 rajta automatikusan aktiválódik.

2017. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nincs MS fiók, mivel ez céges gépként van használva, csak egy sima felhasználó van és egy rendszergazda fiók.
2017. márc. 4. 19:55
 4/5 AntZ ***** válasza:

„Amikor frissítünk a Windows 10-re, az előző változat (Windows 7, Windows 8.1 vagy a Windows 10 valamelyik előzetes verziója) aktivációs állapota automatikusan átvivődik az új operációs rendszerre. Amikor az aktiválás megtörténik, a Windows 10 aktiváló szolgáltatása egy digitális jogosultságot rendel a PC hardveréhez. Ez a jogosultság ismételten felhasználható ugyanazon PC által a Windows 10 megegyező változatának jövőbeli újraaktiválására."

[link]

Magyarán annyiszor telepíted újra, ahányszor akarod. De csak azt a verziót, ami most fut a gépen.

Innen töltsd le az eredeti windows-t:

[link]

2017. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha legálisan volt eredeti Win, akkor kell rajta lenni Recovery partíciónak is ilyen esetekre. Nem írtad milyen márka a gép, így ha csak kigooglezed melyik indítja a "Recovery mod"-et, pendrive sem kell.

Egyetlen mínusza hogy a Recovery nem aktualizál, tehát ha service pack nélkül és frissítések nélkül volt akkor olyan is lesz és megint frissíteni kell, pendrive-ra pedig majdnem aktuálisat kapol a rendszerből.

2018. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!