Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DirectX 9. 0c -t kell telepíteni?

DirectX 9. 0c -t kell telepíteni?

Figyelt kérdés
Régi gépem van, amin még Windows XP fut. Idán tervezem lecserélni a PC-t, és arra megy Windows 7, vagy feletti verzió. Az új videokártyák már e felettit támogatnak (DirectX), de ettől függetlenül fel kell telepítenem a DirectX 9.0c -t, vagy hogy működik ez a része?
2017. márc. 4. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést. érthetöbben.akkor segítek (ha tudok)
2017. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kell, ellenkező esetben az ezt igénylő játék vagy program indításakor hiányzó dll hibát kapsz
2017. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Fly ***** válasza:
80%
Ha olyan játékkal akarsz játszani, ami azt igényli, akkor igen. Ellenkező esetben nem szükséges.
2017. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 1/2 Időpont ma 13:59

Ha Windows 7-et vagy 10-et telepítek majd az új gépre, amiben mondjuk DirectX 12-őt támogató videokártya van, akkor ahhoz fel kell tennem a DirectX 9.0c-t is, vagy felesleges, ha van fent újabb.


Most találtam rá erre a cikkre:

[link]


Itt pl ezt írja:

"A DirectX 11.3-as és 12.0-s verziója immár a Windows 10 része.


Megjegyzés: A DirectX 11.3-as és 12.0-s verziójához nem létezik önálló frissítőcsomag."


Tehát, ha Windows 7-et telepítek majd és DirectX 12-es videokártyám van, akkor csak DirectX 11.1-ig támogatja az Win7, ahogy a táblázatban van? Vagy maga a Windows Update letölti a DirectX 12-öt?


Mivel mindig is XP-t használtam, régi gépen, ezért ezzel nem kellett foglalkoznom. Feltettem a 9.0C-t és kész. Most, hogy elkezdtem utánanézni, kicsit belekavarodtam így elsőre.



# 2/2 Időpont ma 14:13

Kösz a választ.

2017. márc. 4. 15:13
 5/11 A kérdező kommentje:

# 3/4 Időpont ma 15:12


Válaszodból jut eszembe, hogy ez is akartam írni, ha a játék DirectX 9.0c-t igényel, akkor az DirectX 12-vel nem fut? Fel kell a 9-et is tenni? Visszafelé nem kompatibilis vele?

2017. márc. 4. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
így van, hiányolná a szükséges dll fájlokat, mindenképpenb szükséges, Windows telepítés után ez az első dolog, amit telepítek
2017. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Az én tapasztalaim azok hogy a gép egy fajta directX et telepít nekem 12-őt és abbol több verziót is láttam.

De mint telepítettem a játékot mégis kelledt hozzá mégeggy directX pl a 9.0c is lehet. Ugyhogy szerintem ezzel nemkell törődnöd mert ha azt a bizonyos játékot megveszed akkor abban ott lesz MINDEN ami szükséges a játékhoz. DirectX, net flamework, minden. De még akkoris ha nemveszed meg csak nekem egyik játéknál már volt hogy nemvolt benne a directX és kérte hogy telepítsem. Most aszthiszem 2 directX van a gépemen a 12 és a 9

Első válasszoló vagyok.

2017. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi a directX et nem telepíteni kérte hanem letölteni és aztán telepíteni.
2017. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Mert azt tudtam, hogy .NET Framework és Microsoft Visual C++ esetében is, nem tartalmazza az új kiadás a korábbiakat. Tehát, ha egy program régebbit igényel, akkor azt kell feltenni, nem fog menni a legújabbal. Ezt nem tudtam, hogy van a DirectX esetében, de akkor ezek szerint ugyan úgy, és ami kérdés felmerült még bennem, hogy összekeveredhetnek, de akkor ezek szerint ezzel se lesz gond, mint a másik két program esetében se. Nem zavarja össze egymást a két verzió.

2017. márc. 5. 10:27
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
A Microsofttól le tudod tölteni a teljes DirecX futtatókörnyezetet, amiben benne van minden szükséges verzió. Azt telepíted és nem lesz több ilyen gondod.
2017. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!