Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1 Home verziót...

Windows 8.1 Home verziót egyéni vállakozó használhat legálisan?

Figyelt kérdés
Az általam eddig olvasottakból az jött le, hogy nem tiltott a használat, csupán nem tud olyanokat, amik egy vállalatnál jól jöhetnek. De teljesen biztosan szeretném ezt tudni. Az igazság az, hogy én egyetem alatt vettem a gépemet, megvettem rá az otthoni kiadású Windowst is, és most, hogy egyéni vállalkozást indítanék, gyomorforgatónak érezném ismét megvenni ugyanerre a gépre (számomra) ugyanazt a rendszert, csak azért, mert a magán használat mellett üzleti célra is használnám a gépemet...

2017. márc. 5. 23:59
 1/4 tabaki ***** válasza:
Biztosat én sem tudok, de szerintem semmi akadálya. Szép is lenne, ha az oprendszert kérnék rajtad számon. Nyilván az a lényeg, hogy az alkalmazott programjaid az elszámolás szempontjából hitelesek legyenek, de szerintem ott is az a fontos, hogy az eredmény stimmeljen. Ha találsz megfelelő szoftvereket, miért ne használhatnál akár linuxot, macet vagy bármi mást? Vagy miért ne csinálhatnád kockás papíron az egészet, ez a rész a kutyát sem érdekli. A méretesebb Windowsok eleve tartalmaznak ilyen kellékeket, ennyi a különbség.
2017. márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod, a különböző verziók csak plusz szolgáltatások, jogilag nem okoz gondot, amíg ugyanazon a gépen használod.

Persze, ha a vállalkozásnak vennél egy új gépet, arra már nem rakhatod rá.

2017. márc. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet használni céges környezetben, viszont ami általában gond (viszont rád nem vonatkozik, mivel EV vagy), hogy ezt nem lehet szerverre kötni, ahhoz minimum Professional szintű oprendszer szükséges.


Forrás: MS-nál dolgozok

2017. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, pont így értelmeztem én is az olvasottakból, de biztosra akartam menni. Nincs szükségem a komolyabb verziók nyújtotta szolgáltatásokra (egymagam használom a gépet, és leggyakrabban linuxot használok, de néhány szoftver futtatása miatt kellhet a Windows is), csupán le akartam magamban zárni a kérdést.
2017. márc. 6. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!