Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire nehéz egy ilyen...

Mennyire nehéz egy ilyen típusú videó meganimálása?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=YNgD_VPdLco

A karakterektől kezdve a szinkronig, háttérig stb.

Teljesen kezdő vagyok és nagyjából ez lenne a cél. Szerintetek mennyi idő idáig eljutni?



2017. márc. 7. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A nulláról elkezdve elég nehéz. Hogy mennyi idő? Ez azon múlik, hogy mennyire vagy tanulékony, és fogékony az ilyen programok iránt. Legalább 3 program összetettebb ismerete, és kombinálása szükséges az ilyen videók elkészítéséhez.

Valószínű, hogy majd lesz aki rávágja, hogy Blenderben meg lehet oldani az egészet. Na azt felejtsd el !! Örökre elmegy a kedved az egésztől, ha azt kipróbálod.

Sok sikert.

2017. márc. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az animálás része még nem is annyira nehéz, mert gyakorlatilag csak külön rétegekre felpakolod a kezet, az arcot és az arckifejezést, és utána csak ide-oda forgatod őket meg cserélgeted a száját/szemét. A háttér se nagy cucc, még csak kamera mozgások sincsenek benne, csak egyetlen statikus háttér.


Alapvetően tehát teljesen kezdőként nem vágtad akkora nagy fába a fejszédet, mint amit sokan mások elkövetnek, ami egy jó kezdet, inkább az egésznek az előkészítése az, ami több időt vehet el, utána már leanimálni nagyon gyorsan fog menni. Először írnod kell egy forgatókönyvet, vagy találnod kell valakit, aki megírja neked, másodszor pedig embereket kell találnod, akik felmondják a szöveget.


Amit ingyen magyarul elég nehéz lesz. Külföldön kevésbé, mert nagyon sok külföldi fiatal van, akinek az a hobbija, hogy szövegeket mond fel, és szívesen megcsinálja ingyen, amatőr szinten. De ha szerencséd van, a barátaid is szívesen megcsinálják neked szintén amatőr szinten. Ez pedig elvezet a köbetkező dologhoz, hogy szükséged lesz egy alapszintű hangtechnikára ha nem interneten keresztül intézed a hangfelvételt. Kezdetben egy középkategóriás mikrofon is megteszi.


Teljes mértékig támogatom az első válaszolót abban, hogy ne hallgass azokra, akik a Blendert vágják rá egyből. Szükséged lesz arra a legalább három program ismeretére, amit ő is említett. Még ha soknak hangzik is, de mindenképp praktikusabb még így is. Kell egy hangvágó program (Adobe Audition vagy az ingyenes Audacity), amiben összerakod a felvett szinkron hangokat, egy rajz program (ízlés alapján, én Photoshop és Paint Tool Sai mellett voksolok), amiben elkészíted a karakterek darabjait (amit mozgatni fogsz, az mind legyen külön rétegen) és a háttereket, végül pedig szükséged lesz egy videó vágóra (Premiere Pro, most hirtelen nem jut eszembe ingyenes alternatíva, de írd be Google-ba, hogy Premiere pro free alternative, egy csomót fogsz találni), amiben az egészet összerakod hanggal és képpel együtt. Optimális esetben jöhetne mellé egy After Effects is utómunkára, de a te esetedben ez szerintem bővennkihagyható, így is elég sok tanulni valód lesz.


------------

Rajzprogram tekintetében választhatsz animálóprogramot is, én azért nem ezt mondtam, mert az általad linkelt videónak iszonyat egyszerű az összetétele. Ha lábat, járást, futást is kellene animálni, akkor inkább javasolnék egy vektoros animációs programot, mint pl. az Anime Studio. Talán még az is lehet, hogy Anime Studio-val megspórolhatod a vágó programot is, de ha olyan munkába kezdesz bele, amiben sok jelenet és kamera nézet van, mindenképp érdemes egy Premiere Pro jellegű videó vágót is beizzítani mellé.



Ha van még valami kérdésed, keress meg privátban vagy itt.

2017. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(Vagyis de, van egy kevés kamera mozgás, de nem annyira jelentős). Idő kapcsán meg, ha soha az életben nem használtál még semmilyen grafikus vagy animáló programot, akkor az nagyon kitolhatja a tanulási idődet akér hónapokra is. A hangvágót és a videószerkesztőt azon a szinten megtanulni, amire szükséged van elég gyorsan meg lehet, inkább a rajz/animáló program kérdéses, hogy mennyire összetett az, amit használni akarsz.
2017. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:

#1:

Jaj, ne is említsd a Blendert, az emberek tényleg annyi sületlenséget összehordanak...

Audacity nélkül? Lehetetlenség! Inkscape nélkül? Kényelmetlen!

[link]

Kár, hogy a következő két napban nem tudok vele foglalkozni, de lesz egy rövid próba, megígérem.

2017. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért ajánlgatsz folyton 3D-re specializált programot tök egyszerű 2D-s animációkhoz. Persze, tudjuk, hogy meg lehet csinálni, de ha vannak sokkal felhasználó barátabb, kifejezetten erre kitalált programok, akkor miért ajánlasz egy olyat, amit eredetileg nem is erre terveztek?
2017. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én nekem az anime studio-t ajánlották és egyelőre jónak tűnik, mert meglehet benne csinálni a karaktereket és a videó összerakását is egyben, persze a szinkronhoz külön programot fogok használni. Angol nyelven tervezem a videó elkészítését, mondjuk eddig úgy gondoltam, hogy én csinálom az összes szinkront és hangvágó programmal kicsit változtatok a hangszínen, de jó tudni hogy vannak egyéb alternatívák is.


Egyelőre nekem is a karakterek összerakása tűnik bonyolultnak, de abból egyelőre úgyis csak 3-4 fő karaktert akarok csinálni, amivel megnézem hogy sikerül a videó, mennyire nehéz és van-e kedvem folytatni. :D


Szerintetek akkor érdemes egy külön rajz programba megcsinálni a karaktereket? Haverom gépén kipróbáltam a photoshoppot, de nem igazán tetszett a felülete és azt onnan még át is kell vinni az animáló programba külön részeként, ami szintén elég bonyolultnak tűnik. Milyen előnyei vannak a photoshopnak (vagy más rajzprogramnak) az anime studioval szemben?

2017. márc. 7. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Az Anime Studio mindenképp egy jó választás ilyen jellegű animációkhoz, aztán később majd eldöntheted, hogy szükséged van-e mellé egy vágóprogramra is vagy sem.


Az is egy jó ötlet, hogy angol nyelvben gondolkodsz, több embert tudsz megszólítani vele és több a lehetőséged is. (szinkron hanggal kapcsolatban nekem meg pont az nem jutott volna eszembe, hogy a saját hangodat torzítgasd, akármilyen egyértelműnek tűnik így utólag.)


Az Anime Studio egy olyan program, amit nyugodtan használhatsz a karakterek elkészítésére is. A Photoshop akkor lehet hasznos ha később úgy döntenél, hogy szeretnél a karaktereid mögé kidolgozott, részletes hátterreket készíteni, mint ami az Oroszlánkirályban és társaiban vannak. Többnyire én is csak háttér készítésre használom, és ahogy olvasgattam a híresebb animátorok is hasonlóan vannak ezzel.


Sok sikert a rajzfilmedhez, szívesen megnézném majd. :)

2017. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Egyelőre saját hátteret még nem csinálok, legyen meg a kezdeti sikerélmény és majd utána. :D

2017. márc. 8. 00:06
 9/9 tabaki ***** válasza:

Mégiscsak ráértem este:

[link]


@#5:

„Nem értem, miért ajánlgatsz folyton 3D-re specializált programot tök egyszerű 2D-s animációkhoz.”


Ennek az lehet az oka, hogy eddig még nem vetted észre: A Blenderben pontosan ugyanazt csinálod, mint az egyéb animációs programokban: Hierarchiába rendezett, egymást valamilyen rendszer szerint fedő objektumokat mozgatsz oly módon, hogy a helyzetüket az idővonalon rögzíted. Ha ezt csak két dimenziós tárgyakkal teszed meg, attól a Blender nem lesz kevesebb. A program animációs rendszere kitűnő, jól átlátható és egyszerű -- viszont, ha szükség van rá, tetszés szerint építhetők benne akármilyen összetett kompozíciók. Ebben az esetben nem volt rá szükség, de a figuráknak csontvázat is adhatsz, ugyanúgy, ahogyan máshol megszoktad, ezenkívül csúcspont-animációval is torzíthatod a tárgyakat, bonyolult mozgásokat görbe-alapú vezérléssel megoldhatsz, magukat a figurákat is fölépítheted -- akár más programban megrajzolt -- 2D görbékből, a kamera egyszerűen átállítható a sík-felvétel esetén igen hasznos ortografikus módra, ki-bekapcsolható rétegeken dolgozhatsz, van egy kiváló beépített videószerkesztője, trükkasztala, egyszerűen bevihető rajzolt háttér, külön-külön vagy egy képfelületen megrajzolt képelemek, egyszóval tökéletesen föl van készítve a 2D-animációra IS. Azt, hogy ennél jóval többet tud, hadd ne interpretáljuk már úgy, hogy alkalmatlan a feladatra.


Mindezen jó tulajdonságait tetézi, hogy ingyenes, és nem úgy, hogy tudsz egy megbízható helyet, ahonnan letorrentezheted, hanem a saját oldaláról letöltve deklaráltan korlátozás nélkül használható bármilyen célra. Bár a jelek szerint Kérdezőnek nincs igénye a jogtiszta munkára, legalábbis elvileg ez is lehetne szempont. De ne erőltessük, maradjunk annyiban, hogy a program úgy, ahogy van, önértékben is kitűnő 2D-animációs eszköz.


Na, kábé ezért.

2017. márc. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!