Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv. Ha újratelepítem a...

Üdv. Ha újratelepítem a windows 10 rendszeremet (64bit, home) akkor ismét beírhatom az általam addig használt kulcsot?

Figyelt kérdés
SSD-re váltás előtt vagyok és nem akarok bajlódni a rendszer áthelyezésével a HDD és az SSD közti különbségek miatt amire oda kell figyelnem áthelyezés közben mivel teljesítményromlást is okozhat ill. csökkentheti a rossz áthelyezési művelet az SSD élettartamát, inkább a bevált módszert választanám, clean install. Microsoft fiókhoz rendeli a digitális licenc-em amit kioszt, ami a hardverek alapján azonosít vagy pedig a termékkulcshoz? A közel jövőben alaplapot is váltok (ryzen, am4-es foglalat) és elvileg ha alaplapot váltok a microsoft leírása szerint én akkor is használhatom a meglévő aktiválásomat. Ezért vagyok most dilemmában, hogy mihez rendeli hozzá a digitális licencet. Ódzkodok a microsoft-fiók használatától win10-ben, ezért szeretném tudni hogy is megy ez.
2017. márc. 7. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Alaplaphoz rendeli.( A Microsoft-fiókomban a "Saját eszközök" menüben megtalálható a gépem azonosítója.)


Az, hogy átvihető-e egy másik alaplapra, az a licenc típusától függ. Az OEM licenc elvileg nem vihető át, a "dobozos" változatok igen.


Az OEM esetében azért az "elvileg", mert halottam olyan esetet, hogy az alaplap tönkremenetelére való hivatkozásnál a telefonos ügyfélszolgálat nem akadékoskodott.

2017. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dobozos esetében a retail verziót érted jól gondolom? Kicsit még jobban tájékozódtam, az oem elvileg nem vihető át másik gépre. Nem tudom, hogy a "másik gépre" alatt mit értenek, hogy szó szerint vagy pedig úgy, hogy a clean install-al újra rakott a win10-ed is "másik gépnek" számítana-e. Ha szó szerint akkor elvileg, amennyiben nyomon tudja a windows követni, hogy ez nem "másik gép" microsoft-fiók nélkül is akkor megtarthatom a kulcsot. A másik eset szívás nekem. Microsoft Windows 10 Home (OEM/Retail): A KULCSOM ---->neten oem kulcsot vettem, de így írja, hogy OEM/Retail. Ilyenkor ez a kulcs oem is meg retail is? Ezek szerint nem kell majd aggódnom a kulcs további használásával?
2017. márc. 8. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!