Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol tudnám letölteni ezt a...

Hol tudnám letölteni ezt a Drivert?

Figyelt kérdés

Újratelepítettem a windows 10et és azóta egyszerűen nem megy több napom több órám ráment, hogy leszedjem a Dell(Dell Latitude e6510) típusú laptopomra a hálozati kártya driverét (Intel(R) 82577LC Gigabit Network Connection)

Elméletileg leszedtem, feltelepítettem oda ahova írta de nem megy, és bár honnan szedem le semmi

Valami ötlet esetleg? NAgyon hálás lennék a segítségért, mert most már tényleg idegesít, hogy wifi van de internetkábelről nem tudom használni a laptopomat. Előre is köszi


2017. márc. 11. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam: [link]

[link]

Már az elsőn ott a válasz, vagyis épp hogy nincs ott: nem támogatja a Windows 10-et, így a laptophoz kiadott driverek sem biztos, hogy fognak működni, és nálad ez a helyzet.

Próbáld meg a második linkről letölteni és feltelepíteni a "Network" fül alól az "Intel 825xx Gigabit Platform LAN Network Device Driver"-t (mindegy milyen OP rendszer van kiválasztva, mindegyikre ugyan azt lehet letölteni).

2017. márc. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi, mekkora hülyeség a windows 10, ha még egy egyszerű internet eléréshez szükséges drivert sem tudok rátenni, fantasztikus...
2017. márc. 11. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg ezt: [link]

Az Intel oldal keresője ezt dobta ki rá. Itt sincs Win10, de legalább már 8.1 van, amivel azért kompatibilisebb.


Ha nem jó ez sem, akkor érdemes lenne újratelepíteni a Windows-t rajta, hátha már a sok illesztőprogram telepítésről-törléstől megmakacsolta magát.

2017. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt én is próbáltam azt írja kii a telepítés végén, hogy Cannot install drivers. No Intel(R) Adapters are present in this computer.
2017. márc. 11. 19:38
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld a manuális driverkeresés hardver azonositó alapján, hátha : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Ha megadod a hardverazonositókat, akkor megpróbálok én is drivereket keresni hozzá.


Bár ha sem a Dell support, sem az Intel support nem hozott eredményt akkor nem sok remény van rá, hogy menni fog, de lehetséges hogy valamelyik "erőltetett" driverrel azért csak fog működni.


Sok sikert.

üdv.

2017. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

PCI\VEN_8086&DEV_10EB&SUBSYS_00008086&REV_05

ezt kéne letöltenem és akkor működne elviekben

2017. márc. 15. 02:27
 7/8 A kérdező kommentje:

ja és azóta windows 8ra váltottam a driver keresés érdekében

megpróbáltam a dell oldaláról letölteni a windows 8ra való drivert semmi...

2017. márc. 15. 02:28
 8/8 coopper ***** válasza:

Szia.


PCI_VEN_8086_DEV_10EB : [link]


A driver nem EXE-s telepitesű driver. Letöltés és kibontás után két mappában találsz egy-egy INF kiterjesztésű filét, ennek a filének a segítségével lehet a drivert telepiteni:

- 64 bites rendszerhez : PCI_VEN_8086_DEV_10EB\8x64\PRO1000\e1k63x64.inf és

- 32 bites rendszerhez : PCI_VEN_8086_DEV_10EB\8x86\PRO1000\e1k6332.inf


1. Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


2. Ami mindig működik : Az Eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt.


Sok sikert.

üdv.

2017. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!