Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan lehet letölteni kis...

Honnan lehet letölteni kis gépigényű linuxot?

Figyelt kérdés

Elég gyenge gép, amire rá szeretném rakni, azért kell kis gépigényű, de egy-két szervert szeretnék rajta futtatni, azért éppen linux kellene.

A windows xp-t még bírja a gép, de a legújabb verziójú ubuntu már nagyon lassú, szinte használhatatlanul működik.



2017. márc. 15. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Xfce,lxde kornyezetekkel probalnek eloszor valamit(ubuntu,mint stb)

Ha ez is sok,akkor Slitaz linux.gyakorlatilag egy krumplin is elfut,cserebe picit jobban kell erteni hozza.

2017. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs sok tapasztalatod mehet fel egy Xubuntu,de mivel a tartalom a nagy gépigényű és nem az operációs rendszer így nem fog sokat javulni.
2017. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
Szerverre Debian, RedHat, Arch javasolt. Bátrabbaknak Gentoo. Az Ubuntun rettentő sokat kell ácsolni, hogy használható legyen.
2017. márc. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"windows xp-t még bírja a gép, de a legújabb verziójú ubuntu már nagyon lassú"


Kíváncsi lettem, hogy milyen gép ez. Tudnál írni egy procit (vagy órajelet, magok számát) és memória méretet?

2017. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Debián a legjobb linux tapasztalataim alapján. Abba nincs belepiszkálva.
2017. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Proci: AMD Sempron(tm) Processor 2600+ 1.61Ghz (hát elég kicsi)

1GB ram (ez sem sok)

A videokártya meg integrált.

2017. márc. 16. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyre vagy kezdő Linux disztró-k kezelésében,ha már mennek az alapdolgok mehet egy Debian LXDE DE-vel.

Ha nem akkor mehet egy LMDE amiről le lehet gyalulni a Mate-t és fel lehet rakni egy LXDE-t ami keveset fogyaszt.

Kíváncsiságból most azt használom és talán 1 javítható hibával találkoztam,szóval kezdőnek bátran ajánlom.Hozza Debian-hoz hasonló stabilitást de újabb csomagokkal és egy Rolling Release disztró tehát később is csak frissíteni kell és még 10 év múlva is ugyan azt a disztró-t használhatod.

2017. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ubuntu meg a windowsxp a lassú, vagy a brózerben a youtube/facebook/gmail? Nem mindegy.
2017. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az Ubuntu, nem a böngészőben a weboldalak betöltése.
2017. márc. 16. 23:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Ubuntuban szerintem a Gnome3 terheli meg a gépet. Én azt mondom, egy Linux Mint +Xfce vagy akár +Mate is elfut ezen a gépen. A youtube szaggatni fog, a videó szerkesztés is necces, de az már nem az oprendszertől függ.


(Nekem a "gyenge gép" mondjuk egy 15 éves Pentium III, 256MB SDRAM-mal, na arra tényleg egy Debian + FluxBox/OpenBox/iceWM való. :))

2017. márc. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!