Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Xubuntu 9.10 telepítésekor...

A Xubuntu 9.10 telepítésekor az adott gépre külön kell még telepíteni egyéb drivereket (pl. grafika, hang), mint ahogyan Windows rendszer esetén, vagy már azok nélkül is megfelelően fog működni a rendszer (jó megjelenítés és hang is lesz)?

Figyelt kérdés

A gépről csak annyit tudok, hogy:

RAM: 128MB

HDD: 20 GB


Feladatom, működésre bírni ezt a gépet. Irodába kell szövegszerkesztésre, e-mailezésre.


Ja, és kell külön vírusirtó is védelemnek?


2010. máj. 11. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ez linux alapú rendszer, tudtommal arra nincsenek, vagy nem sok vírus van, és asszem amikor én a sima ubuntu9.10 et raktam fel akkor tánmár volt hang, rendes megjelenités is volt, de én felraktam hozzá a vidikártya driverjét.
2010. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Várok még tapasztalatokat. :)

2010. máj. 11. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább a xubuntu 10.04-et rakd fel.


A driverek már bele vannak építve. (pl. a CUPS nevű szinte az össezs nyomtatót viszi, és az ALSA nevű szinte az összes hangkártyát. Ezeket úgy készítik, hogy mindenre jók legyenek.)

Ha mégsem megy valami, az interneten találsz hozzá drivert.


Kivételek a videó kártya programjai, az NVIDIA, illetve ATI. Alap driverek benne vannak, de ezek nem támogatják a 3D gyorsítást, így ha játszani akarsz, kénytelen leszel feltenni a gyártó driverjét. Ezt fel is ajánlja a rendszer a telepítés utáni első, vagy második indítás után... Ha nem, akkor is fel lehet tenni a Synaptic-kal, vagy akármi más csomagkezelő programmal.

2010. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

OKés, akkor letöltöm a 10.04 verziót.

A gépet még nem láttam - holnap megyek megnézni - és aki ezt erőlteti, nem tud többet róla, mint amit korábban írtam. Egy matuzsálemkorú gépről van szó. Állítólag. :)

2010. máj. 11. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a 10.04-et ajánlanám. Telepítés után már készen is vagy, nem kell progik telepítésével szerencsétlenkedni, mint Winen.
2010. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 128 MB elég kevés, a grafikus telepítő, vagyis a Live CD nem fut 192 MB alatt. Megoldás1: letöltöd az alternate iso-t és arról telepítesz karakteresen (annak elég 64MB a telepítéshez, a futáshoz meg elég a 128 MB). Megoldás2: Megpróbálhatod a lubuntut: [link] ami elvileg kevesebbel is beéri, nekem még nem volt időm kipróbálni.


Ha Xubuntu 10.04et választasz: van egy bug, ami miatt a fájlkezelő (thunar) nem működik jól details módban. ilyenkor csak egy szintet tudsz lépni a könyvtárakban. Megoldás például az ikon nézet, abban jól működik.

2010. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!