Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 32 bites XP és 64 bites Linux...

32 bites XP és 64 bites Linux működhetne multiboottal?

Figyelt kérdés

Van néhány program, ami csak XP alatt működik és nincs Linuxos alternatívája, wine alatt meg nem tudom működésre bírni. Ezért barátkozom a multiboot gondolatával.

Van egy gép, Core2 Quad proccal, integrált VGA-val, 8GB rammal.

Menne rá egy XP. Menne rá egy 18.1-es Min, esetleg egy 16.04-es Ubuntu.

Igen, tudom, hogy az XP nem látná az összes ramot. Belefér, vállalom. A kérdésem az, hogy a 64 bites Linux GRUB-ja látná-e az XP-t? El tudom-e majd indítani?



2017. márc. 21. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül működne a multiboot, de:

- Miért XP? Miért nem legalább Win7?

- Milyen program az, aminek se Linux alternatívája nincs se Wine alatt nem megy? Hátha tudok alternatívát mondani, vagy Wine beállítást hozzá.


Amúgy egy Virtualbox-szal is meg lehet oldani, kérdés mennyit használod a windowsos programokat.

2017. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha Linuxon futó virtuális gépre rakod az XP-t. Sokkal egyszerűbb lesz az életed, nem kell bootolgatnod ide-oda, nem kell foglalkoznod a Grubbal, virtuális rendszer lementheted, ha kell, törölheted, ... nálam is úgy megy, Debianon futó vmware-ben fut egy Win7 ilyen dolgokra.
2017. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!