Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet e AutoCadben kiterített...

Dzsozygabi kérdése:

Lehet e AutoCadben kiterített metszetet készíteni?

Figyelt kérdés
Van egy kör alakú bordám ami egy héj szerkezetett merevít. Ebben a bordában vannak áttörések, lyukak illetve amiat hogy gömb alapú héjszerkezetett merevít folyamatposan változik a magassága. A kérdés arra vonatkozik hogy lehet e róla olyan kiterített metszetet vagy legalább egy nézetet levenni, amelyben könnyen bevasalható. Nem igazán szeretnék kinlodni 2d rajzolással, hamár a modelt felépítettem róla. :) Elöre is köszönöm a segítséget!

2017. márc. 24. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
De ha nem akarsz 2D-ben kínlódni, akkor miért AutoCAD-del szenvedsz, valami rendes 3D CAD helyett? Pl Inventor, csak hogy maradjunk az Autodesknél.
2017. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért mert a munkámhoz csak ezt tudom használni, mivel csak ezzel kompatibilis az a program amivel vasalási terveket készítünk. Az a baj hogy egyáltalán nem ismerem az Inventort, mivel ezt a programot gépészek használják, én pedig nem az vagyok. Ráadásul fogalmam sincs hogy meg lehet e nyitni benne az AutoCad-es modellt. Márpedig ha nem akkor nincs időm arra hogy egy teljesen más programban felépítsem mivel nagyon bonyolult a szerkezet és ráadásul határidős munkáról van szó. De ha te megtudod mondani hogy .dxf vagy .dwg fájlt megtudok benne nyitni és vissza fele is működne a kiterített metszet, akkor már az is nagy segítség lenne, és megpróbálnám azzal. :)
2017. márc. 25. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!