Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell egy képet az eredeti...

Rol1203 kérdése:

Hogy kell egy képet az eredeti méretében kinyomtatni? (lent)

Figyelt kérdés
Beszkenneltem egy kisebb képet. Kiretusáltam. Ki akartam nyomtatni, erre egy, fizikai méretében sokkal kisebb képet nyomtatott ki a nyomtató. Mit rontok el? Elvileg a szkennelt kép és a nyomtatott kép fizikai méretének ugyanakkorának kellene lennie, mégis kisebb amikor kinyomtatom? Mi lehet a megoldás?

2017. márc. 26. 17:26
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Állítsd a kép és nyomtató DPI-jét (felbontását DPI = Dot Per Inch = egy col-ra (25,4 mm-en) elhelyezkedő pontok száma) egyformára, akkor úgyanolyan méretben fog nyomtatni, vagy rakd bele a képet valamilyen programba (pl Word-be) és állitsd be a méretét (word-ben jobb egér a menüből Méret és pozició, és itt beállitod a szélességet vagy a magasságot).


Sok sikert.

üdv.

2017. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szkennelésböl egyböl PDF be szoktam menteni. Nem JPG be. Nem tudom ez jó -e.
2017. márc. 26. 19:10
 3/5 Tamás566 válasza:

Én sajnos nem tudok mindent megmagyarázni magyarul mert nem ismerem a jelenlegi szak kifejezéseket (angol valószinüleg nem segítene). De azért meg probálom:

Egy forditott arányú összefüggés van a nyomatatási képméret és felbontási-méret között, pl, egy kép aminek van 100 képpontja/cm-ként lehet 46 cm széles amikor ki van nyomtatva. De ugyan ez a kép csak 23-cm széles 200 képpont/cm és csak 11.5-cm széles 300 képpont/cm felbontási mérettel. (Ez az összefüggés sajnos nem áll fenn ha nyomtatási méretet változtatod egyforma képpont/cm-el.) Mindkét méretet meglehet változtatni különböző progamokkal és a fénymásoló (szkennelő?) rendszereknek is meg van a sajátságos aránya (vagy belehet állítani). Attól függve hogy mivel másoltad a fényképet, milyen programot használtál a kép feldolgozásához (retusáláshoz), a nyomtatási méret sokszor megváltozik. Rendszerint a program amit használsz (photoshop, gimp) megengedi hogy te határozd meg a felbontási és nyomtatási méreteket. A használati utasítás ezekhez a programokhoz, és az Internet valószinűleg tud bővebb felvilágositást adni.

2017. márc. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Mivel retusálod ?


Gondolom nem a PDF-et retusálod, hanem megnyitod valamilyen programmal.


Akkor a retusáló programból már ki tudod tenni valamilyen kép formátumba, amit már beszúrhatsz a word-be és beállíthatod a méretet, vagy nagy valószínűség szerint a retusáló programból is lehet nyomtatni. (vagy a felbontást a DPI-t a nyomtató DPI-jének megfelelően beállitani)


Üdv.

2017. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
Attól függetlenül, hogy általában a képszerkesztőkben is meg tudod adni a nyomtatási méretet centire/milliméterre is, javaslom az IrfanView képnézegető használatát, amelyben nyomtatáskor nagyon kényelmesen beállítható.
2017. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!