Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Avast free verziója megbízható...

Avast free verziója megbízható? (Tudom h nincs tökéletes vírusirtó) Átlagos felhasználás mellett normálisan működik? Vírusokat, kémprogramokat megbízhatóan kiszűri?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 13:28
 1/3 Hominida ***** válasza:
Évek óta használom több gépen, amelyeket egyéb módon is ellenőrzés alatt tartok, és soha nem tapasztaltam gyanús dolgot. A kémprogramok szűrése egyébként már elméletileg sem lehet túl hatékony, lévén hogy olyan ismert és szabad internet-hozzáférést igénylő programok is működnek úgyszólván kémprogramként, mint a Chrome böngésző. Az ilyesmi ellen inkább viselkedésfigyelővel és tűzfallal lehet küzdeni, ezekből én nem az Avastot használom. Víruspajzsként használva viszont rábízom magam.
2017. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként akkor az AVG nem lehet h jobb? Mert azon van kémprogram védelem is nem?
2017. márc. 30. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen. Én is azt használom, teljesen megvagyok vele elégedve. Amit egy vírusirtó nem tud megfogni (mert van ilyen), arra meg ott van a Malwarebytes. De ahhoz már nagyon dzsumbis oldalon kell kavarni, kattintgatni mindenre, letölteni vírusos dolgokat, és a vírusirtó reklamálása ellenére is futtatni, stb.


Úgy hogy sokszor a felhasználó naivitásán, józan paraszti ész hiánya miatt lesz vírusos egy gép, nem pedig azért, mert a vírusirtó ne lenne jó.


Nem utolsó sorban érdemes feltelepíteni a uBlock Origin nevű böngésző bővítményt. Plusz az Avastnak is van bővítménye, azt is érdemes feltelepíteni.


Ha az Avast Free + böngészőbővítménye + uBlock Origin ellenére benyalsz valamit, akkor az már a felhasználónak köszönhető. Pláne, hogy ha még egy Malwarebytes-ot is felnyomsz az Avast mellé, na akkor tényleg gáz, ha átjön valami csimbókos húscafat. :D

2017. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!