Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel 2010-ben hogyan kell...

Excel 2010-ben hogyan kell megcsinálni az alábbiakat?

Figyelt kérdés

1. Diagrammon ábrázolok adatokat, abból lesz egy görbém. Csak egy bizonyos szakaszára (esetemben az inflexiós pont részénél) egyenest kell illesztenem. Ezt hogy csináljam meg? Hogyan lehet azt megcsinálni hogy a program kiszámolja nekem hogy adott x vagy y esetén mi a hozzátartozó y illetve x érték?

2. Ha van egy diagrammom, akkor azt hogy kell úgy eltolni, hogy egy bizonyos pontban metsze az x vagy y tengelyt? Mondjuk van egy V alakú görbém és az x tengelyt kéne metszenie a V aljának, de egy kicsivel fölötte van, hogyan toljam úgy el hogy jó legyen?

3. Ha egyszer sikerül beállítani a metszéspontot akkor hogyan tudom kiíratni vele a koordinátákat?

4. Ha 2 külön görbére vagy egyenesre trendvonallal egyenest illesztek, hogyan tudom kiszámolni vagy eltolni őket úgy hogy a 2 trendvonal metsze egymást? A metszéspont koordinátái kellenének.

Ha valaki legalább csak az egyikre is tudja a választ, légyszi ne tartsa magában.



2017. ápr. 4. 15:58
 1/2 anonim válasza:
Ha a neten rákeresel ezekre, biztos találsz valamit. Vagy ha a lakhelyedhez közel van egy informatikus ismerősöd, akkor érdeklődj nála! További szép napot! 🙂😄 :) ;)
2017. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A leírásban rosszul fogalmaztam, diagram helyett grafikonjaim vannak.

Még nem találtam semmi olyat a neten, ami segítene nekem. Informatikus ismerősöm nincs.

A grafikonokon kívül mást nem használhatok, szóval nem számíthatom ki az eredményt függvényekkel.

2017. ápr. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!