Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DOS-os számlázó és egyben...

DOS-os számlázó és egyben készletkezelő program neve?

Figyelt kérdés

Gugliztam, egyelőre nincs meg, nagyon kellene egy demo.

Amit tudok:

DOS-os, és vagy "Készlet és számla", vagy "Készlet és számlázás" a neve, mintha láttam volna az indításnál a "K.É.Sz" feliratot, és kesz.exe-vel indul.

Hátha valaki ráismer... Gyakorolnom kellene a használatát a hétvégén.

Köszönöm előre is!



#számlázás #program #DOS #készletkönyvelő
2017. ápr. 7. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Sok ilyen program készült - pár a teljesség igénye nélkül (akiknek weboldala is van):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

OFF

Ha DOS-os akkor már elavult vagy 25 éve...

Másrészt a használatához lennie kell leírásnak a törvény szerint. Ha van akkor az alapján biztos lehet boldogulni vele.

ON

Kismillió számlázó program vagy Magyarországon - a világon a legnagyobb választék magyar számlázó programokból van.

Ezért nehéz kideríteni pláne egy 25 éve elavult programról hogy miféle és honnan van.

Az a javaslatom hogy a google-ben keress rá a "K.É.Sz" számlázó szóra és talán jön is találat.

2017. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha DOS-os akkor már elavult vagy 25 éve... "

Van, ahol a mai napig frissítik ezeket a programokat.

A pénzügyes anno - az 1990-es években - megszokta, abban mentette el a cég anyagát, Windowson meg elfut. A programot teljesen átírni, a pénzügyest átmigrálni meg idő és pénz.


Cobol programozókra is van még igény - pedig 1959-es nyelvről van szó:

[link]

[link]

2017. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

El fogom viccelni de biztosan keresnek még Turbo Pascal programozót is. De ez nem változtat a dolgon. Ettől még régen elavultak a DOS-os szoftverek. De nem csak a DOS-os szoftverek. A kedvenc esetem amikor mostanában egy Access alapú 18+ éve elkezdett fejlesztésű és szintén rég elavult "ügyviteli" szoftvert kellett lecserélnem (adatokat migrálni) egy modern újabb szoftverre. Megnéztem a fejlesztőjének az árlistáját és drágább mint a korszerű applikációk :) A gyártó palettáján ezen kívül már csak DOS-os bér és könyvelő szoftverek voltak. 2017-ben. Gondolom olyan múltban élő helyekre mint Kelet-Magyarország még biztosan jók :) Ott talán még a C64 is komoly tényezőnek számít :)


Most azt a kort éljük amikor például a táblagépre van letöltve egy alkalmazás és ezt felhő alapúan használják (ezt úgy írtam hogy a kérdező is megértse ha laikus) és a számlát már ki sem nyomtatják hanem csak elküldik elektronikus formában.


Nekem nem lenne nagyobb fennakadásom ezekkel az ősi programokkal... csak amikor a fejlesztő helyett nekem kell faxkodni az ügyfélnél hogy elindítsam ezeket pl új rendszer telepítése után - mert a fejlesztő azt mondja a telefonban hogy ez a rendszergazda a dolga - és nekem kell megfelelő Access runtime-ot letöltögetni hozzá (az előbb említett esetben) és van az úgy amikor még így se akar rendesen futni hogy a biztonsági beállításokat kikapcsolom... akkor inkább megmutatok egy korszerű szoftvert az ügyfeleknek ami még olcsóbb is és abban a pillanatban azt mondja az ügyfél hogy neki az új kell.

Egy másik fórumban jegyezte meg egy kolléga hogy a világon Magyarországon készült eddig a legtöbb számlázó (és készletkezelő - teszem hozzá a kérdés kedvéért) szoftver. Ezért aki ma új számlázó szoftver készítéséből akar megélni már az éhen fog halni nemhogy azok akik a régi DOS-os szoftvereket árulják és még fejlesztgetik. Ezek az utóbbiak még elvannak a régi ügyfeleikből de idővel lecserélgetik ezeket a régi szoftvereket is az ügyfeleik.

2017. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"El fogom viccelni de biztosan keresnek még Turbo Pascal programozót is."

Csak olyan, hogy "Turbo Pascal programozó" nincs.

Pascal nyelvet (is) ismerő programozó van, és a mai napig keresett - hála az Object Pascal/Delphi térhódításának: [link]

illetve az ingyenes alternatívák jelenleg is folyó karbantartásának.


"egy Access alapú 18+ éve elkezdett fejlesztésű és szintén rég elavult "ügyviteli" szoftvert"

Az Accessel való összehasonlítás azért nem ildomos, mert az Access sokkal többet változott (és változik ma is) mint a DOS-os "kernel", az x86-os utasításkészlet az 1990-es évek eleje óta.


"Gondolom olyan múltban élő helyekre mint Kelet-Magyarország még biztosan jók"

Az előbb említett Cobol programozókat a fejlett nyugaton keresik. Amerikában is vannak jelenleg is karbantartott DOS-os számlázó/könyvelő/raktárkezelő programok.


Miért? Mert a feladat ugyanaz, a kritériumok (amit a különböző hatóságok támasztanak) felhasználói felület irányából keveset változnak, és egy jól karbantartott eszköz sokkal többet kibír, mint azt egy "gémerpistike" elképzelni tud. Egy cég pedig profitorientált: nem fog pénzt kidobni pusztán egy csicsásabb/trendibb kinézetű szoftver miatt.


"Ott talán még a C64 is komoly tényezőnek számít "

A C64-el való összehasonlítás meg azért nem ildomos, mert már nem gyártanak C64-et, így a PC-re való migrálás elkerülhetetlen volt. Bár még van, ahol használnak C64-et - ámbár nem számlázásra, hanem sokkal inkább célfeladatra: kerék-kiegyensúlyozásra egy lengyel autóműhelyben (25 év óta!):

[link]


"Egy másik fórumban jegyezte meg egy kolléga hogy a világon Magyarországon készült eddig a legtöbb számlázó (és készletkezelő"

Külföldön is készült eléggé sok. Csak ott a konzumerizmus hatása erősebben érvényesül, így az emberek sűrűbben cserélnek termékeket/szolgáltatásokat.


Félreértés ne essék nem vagyok fejlődésellenes. Csak a fejlődés értelmes, realista igények mentén való ütemét próbálom propagálni.

2017. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Komolyan a Delphivel akarod igazolni az általam vicces példaként említett Turbo Pascal és a többi 20 éve elavult fejlesztőeszköz létjogosultságát a mai világban?

Attól hogy még vannak használatban őskori rendszerek és még keresnek hozzájuk értő embereket hogy életben tartsák ezeket amíg csak lehet - még nem jelenti azt hogy nem régen elavultak.


Az ugye nem komoly hogy a korszerű szoftverek kimerülnek szerinted a "csicsás" grafikában és a különbség az elavult és a korszerű szoftverke között a felhasználói felület? Nyugtass meg hogy ez csak valami vicc?!? A számítógépes játékok hogy kerültek ide ? :) Beszélhetünk külön azokról is.


A C64-es lengyel szervizes példán is jót nevettem :) Egy amerikai tűzoltóságon (vagy hol) van egy máig folyamatosan világító eredeti Edison izzó. Akkor most dobjuk ki a kompakt fénycsöves lámpákat és térjünk vissza a jó öreg 60 és 100 wattos szénszálas bulbhoz?


Az access hatalmasat fejlődött? Nohát... Majdnem minden évben újra kiadják kisebb kiegészítésekkel és benne van az Office 365-ben is? Az Access kisebb-egyszerűbb irodai egyedi problémákra lett kitalálva és nem számlázásra vagy egyéb komolyabb ügyviteli feladatokra. Bár találkoztam már még elvetemültebb megoldásokkal is amikor Excelben írtak számlázó vagy könyvelő "szoftver imitációt". Oké - most már lehet például kapcsolódni az Excellel a korszerű adatbáziskezelőkhöz /Power Query/ de most mondjuk el őszintén - ez se arra való hogy szoftver imitációkat készítsenek benne.

Alapvetően a Microsoft Office egy irodai programcsomag. Felesleges összevetnem a modern adatbáziskezelő rendszerekkel mert úgyis tudjuk mi lenne az eredmény.


Nem akartam kiforgatni a szavaidat. Az álláspontod hogy "ami már bevált azt ne cseréljük le". Érthető és ezzel valamennyire egyet is értek. De egy ilyen rég elavult szoftverrel már önmagában sok olyan problémát nem tudnak megoldani külső segédprogram nélkül ami most már alapkövetelmény akár csak egy számlázó vagy más ügyviteli szoftverrel szemben is. Egy régi megoldás már nem tud lépést tartani a korunk technikai lehetőségeivel és adatfeldolgozási igényeivel.


u.i. Említetted a konzumerizmust ami Magyarország gazdaságának is a fő mozgatórúgója a rendszerváltás óta és pont ez az ami gyorsan kitermelt annyiféle ügyviteli szoftvert a vállalkozások számához képest Magyarországon. Ilyen változatosság a vállalkozásokhoz számához képest más országokban tényleg nincs meg. Jó ebben nagy szerepe volt az ország számítástechnikai múltjának amivel már a rendszerváltás előtt is beelőztük még a környező országokat és voltak olyan IT területek amelyekben világhírű volt Magyarország.

2017. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Komolyan a Delphivel akarod igazolni az általam vicces példaként említett Turbo Pascal és a többi 20 éve elavult fejlesztőeszköz létjogosultságát a mai világban? "

Nem. Ne adj a számba olyat amit nem mondtam.

Azt mondtam, hogy Pascal programozóra van még igény (mint Cobolra is) - pedig vannak sokkal újabb és trendibb nyelvek (C#, Java, nodeJS,...). Ez köszönhető annak is, hogy a nyelv tudott fejlődni.


"Az ugye nem komoly hogy a korszerű szoftverek kimerülnek szerinted a "csicsás" grafikában"

Ezt sem állítottam.

Csak azt mondtam, hogy egy profitorientált vállalat CSAK azért, mert csicsásabb/trendibb felületű a program, nem fogja lecserélni. Ha lesznek hozzá igényei - például webáruházat nyit, nyit egy másik városban egy boltot, felvesz még egy alkalmazottat, szervizszolgáltatást vezet be (amihez mobileszközöket vet be),... - akkor váltani fog modernebb számlázószoftverre.


"A számítógépes játékok hogy kerültek ide ?"

Úgy, hogy az a konzumer számítógépes piac fejlődésének egyik fő mozgatórugója.


"Egy amerikai tűzoltóságon (vagy hol)"

A kaliforniai Livemoreban

[link]


"Akkor most dobjuk ki a kompakt fénycsöves lámpákat"

Újfent egy szalmabáb-érvelési hiba, nem mondtam ilyet, nem is utaltam ilyenre.

A kompakt fénycsövek esetén megvolt a jelentős ok a váltásra: az energiahatékonyság.


"Az access hatalmasat fejlődött? Nohát... Majdnem minden évben újra kiadják kisebb kiegészítésekkel"

A DOS "kerneléhez" és a - DOS-os számlázóprogram által használt - x86-os utasításkészlethez képest többet. Épp elegendő ahhoz, hogy az újabb Access-verzióban ne fusson a régebben megírt "alkalmazás". Míg az eredetileg DOS-ra megírt számlázóprogram lefut a Windowsos környezetben.


"Az Access kisebb-egyszerűbb irodai egyedi problémákra lett kitalálva és nem számlázásra vagy egyéb komolyabb ügyviteli feladatokra."

A számlázás művelete alapvetően egy adatbáziskezelési probléma: ehhez kell ürlap(ok), amin keresztül felvihetőek/szerkeszthetőek az adatbázisba a partnerek/számlák/számlatételek, amiből lehet kreálni/nyomtatni jelentéseket/számlát. Ez Accessben is kivitelezhető - és ezek szerint alkalmazzák is erre a célra.

[link]

Persze egy összetettebb rendszert hatékonyabb külön adatbázisszerverrel és kliensalkalmazással/webes felülettel megoldani.

2017. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szalmabáb érvelési hibával vádolsz (nagyszerű hogy utánanéztél mert az idézgetős ping-pong vita módszer ideális párja). Erre mondják hogy bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű.

Nem mintha sokat kellene az ellen érvelni hogy egy 20+ éves DOS-os és egy szintén 20 éves Access-es szoftver elavult. Az érvelést én már letudtam annyival hogy elavultak (ami nyilvánvaló) és utána csak meséltem kicsit. Ebbe a mesélős részbe álltál bele az írásaiddal teljesen feleslegesen és én belementem a ping-pongozásba.


De lássuk a ping-pongot: Emlegetted a Delphit: "Pascal nyelvet (is) ismerő programozó van, és a mai napig keresett - hála az Object Pascal/Delphi térhódításának" de utána tagadtad az eredeti kontextust pedig ott van leírva. Semi gond. Kit érdekel.

A grafikus felület említése mögül kihátrálsz - pedig egyértelmű hogy értetted: az újabb és korszerű szoftvereket egy csicsásabb grafikus felületté degradáltad.

Komoly vállalatként állítod be azokat akik még régi szoftvereket használnak (mert nyilvánvaló hogy erre utalsz) ami egyáltalán nem igaz. Profitorientált vállalatok nem szöttyögnek régi DOS-os és Access-es szoftverekkel. A szűk büdzsével rendelkező legkisebb cégek használnak ilyen elavult régi szoftvereket még Magyarországon is. Sok cégnek dolgozok az IT területén már ide s tova 20 éve és látom hogy melyik mit használ (felőlem győzködhetsz hogy a szemem csal). A példaként mutatott Access is valószínűleg nem ma íródhatott... csak még próbálják most is életben tartani (fogadok hogy így van - de ha nem akkor valami fanatikus a fejlesztője). Nem tudom hol felelne meg de a magyar jogszabályi követelményeket már biztosan nem lehet velük teljesíteni maradéktalanul.

A játékok említését és ezzel összefüggésbe hozását még mindig nem értem. Hacsak nem a C64 említése miatt (egy kis nosztalgia van bennem iránta - a 80-as években még könyvelő szoftverek is készültek rá).

A tűzoltóságnak kösz az utánanézést de nem ez a lényeg. Szalmabábnak titulálod (miközben te is szalmabábokkal dobálózol) de azért válaszolsz rá. Miért? A szoftverek fejlődésének és lecserélésének nincs mozgatórúgója? Az IT a leggyorsabban fejlődő iparág a világon.

2017. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!