Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-et hol éri meg...

Windows 10-et hol éri meg beszerezni? (+kérdések)

Figyelt kérdés

1. Mármint pl pcx-nél az oem verzió 30ezer (gondolom max kapok valamit amin a kód lesz rajta) van olcsóbb hely is?

------------------------------------------------------------

2. Hülye kérdés:

Annó azt hallottam, ha valaki vesz windows 10-et jogosult 1 10 előtti windows ra is (pl: win 7)

Ez igaz vagy hülyeséget hallottam?


[Igazából aggódom, hogy az új windows nem fog bejönni, bár láttam, hogy valamennyire "át lehet varázsolni" hogy hasonlítson a win 7 re.]

------------------------------------------------------------

3. Még egy dolog: jelen állás szerint nem lesz több windows mint 11, 12 stb... hanem NAGY frissítések fognak jönni, amiből ha jól tudom most jött a 3ik...

Ezek meddig lesznek ingyenesek? vagy erről nincs infó csak majd ha microsoft dönt?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 9. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

1. OEM verziót ne vegyél, mert azt csak egyszer aktiválhatod. Újratelepítésnél már nem lesz jó a kód. Ebben javítsatok ki ha tévedek, de tudomásom szerint így van. Ezért kell dobozosat venni.


2. Én ilyenről nem hallottam.


- Nem kell aggódnod, a Windows 10 nagyon sokmindenben hasonlít a Windows 7-hez. Bizonyos ablakok, fülek teljesen változatlanul maradtak, nekem kemény 2 nap volt átállni Win7-ről Win10-re. Anno WinXP-ről Win7-re vagy egy hónap.


3. Erről tudtommal még nincs információ, de tuti van vaj a Microfos füle mögött, fognak ezek még pénzt kérni, bőven.

2017. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Első téved, OEM verzió is lehet korlátlan számban aktiválni. A megkötés ott van, hogy csak ugyanazon a gépen. Nem költöztethető. Ha a gépedben alaplapot cserélsz, akkor a licenc szempontjából új gépnek minősül. Ha nem akarod későbbi gépen is használni, elég az OEM. Az se olcsó.


2. Valóban lehet 7-re és 8.1-re downgrade-elni, de csak az OEM (és VL) verziót, dobozosat nem. És csak a Pro verziót, simát nem. Kulcsot nem adnak hozzá, külön kell igényelni.


3. Nincs infó. Egyelőre nem várható, hogy fizetőssé válna, mert bár sokan használják, annyira még nem nőtt az emberek szívéhez. Ha fizetőssé válna, tömegesen térnének át más oprendszerekre, és a Microsoftnak ez rossz lenne. Egyelőre a cél minél több embert átcsábítani, reklámokat mutogatni nekik, meg árulni az adataikat.


Megjegyzés: Bár nem reklámozzák, még mindig él az ingyenes frissítés lehetősége. A legolcsóbb megoldás lenne egy win7/8 beszerzése, majd frissítése, amivel automatikusan megkapod a digitális licencet.

2017. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebay.com-on 1500 ft körüli áron lehet win 7 és win 10-hez legális kódot venni. A win 7-hez valót vettem tavaly: minden rendben volt vele.
2017. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tudtam, bocsánatot kérek. Viszont az OEM ezek szerint egyáltalán nem biztonságos, a hardverek egyik napról a másikra ok nélkül meghalhatnak, és akkor ugrik az egész licensz.
2017. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ment a zöld mindenhova
2017. ápr. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!