Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csináltam egy válogatást...

Csináltam egy válogatást eredeti lemezekből. A hangerő különbözik. Hogy tudnám ezt kiegyenlíteni?

Figyelt kérdés
A zene tömörítetlen, az mp3gain-t ismertem, de itt nem működik. Audiofil zeneéket válogattam, szóval valami minőségi megoldást szeretnék kérni.

2017. ápr. 15. 19:18
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem :


1. Valamilyen WAV editorral egy szintre hozod a a hangerőket. (pl. Nero Wave editor, Wavwpad sound editor) Normalizáslásnak hivják a metódust. (Néroban: Hangerő-> Normalizálás, Wavepadban : Effect->Normalize)


2. Kiirod neroval egy virtuális CD-re a kiválogatott számokat, (elvileg a CD-re irás normalizálja a számokat), eztán a virtuális CD-ről leszeded a normalizált számokat.


3. Rákeresel egyéb Normalizáslásra alkalmas programra.


Sok sikert.

üdv.

2017. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Néróban hol érem el a normalizálást? Vagy a CD kiíráskor alkalmazhatóra gondolsz a szűrőknél?

2017. ápr. 15. 23:13
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Amikor a Nero borning room-ban kiválasztod az AUDIO CD-t akkor ott lehet megadni, hogy normalizáljon is, egy kép : [link]


Sok sikert.

üdv.

2017. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Jó vaksi vagyok. :) Ha még van kedved...

Ezekről mit gondolsz?

>Volume Balancer

>WaveGain

Utóbbi parancssoros, de nem nagyon jöttem rá a működésére. Fórumokon olvastam, amennyire a Google Translator által megértettem.

2017. ápr. 16. 09:00
 5/6 coopper ***** válasza:

Nem ismerem őket, de természetesen ugyanolyan jók lehetnek mint minden más program, ha megtanulod őket használni, és az eredmény is megfelelő lesz.


Üdv.

2017. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. ápr. 16. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!