Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom az abevjavát...

Miért nem tudom az abevjavát telepíteni?

Figyelt kérdés

Linux alatt már két éve használom az abevjavat, de most a 1653-as nyomtatványt nem akarta megnyitni, mert azt mondta, ahhoz frissítenem kell a nyomtatvány kitöltőt. Hát frissítettem, de akkor a parancsikon többet nem reagált és nem indult el semmi. Ekkor töröltem és újra akartam telepíteni. Az IdedTea-n trust-ot nyomtam ahol kellett, de a telepítés megszakadt, illetve el sem indul:


Fatal: Launch Error: Could not launch JNLP file. Teh application has not been initialized, for more information execute javaws/browser from the command line and send a bug report.


Mi lehet a baj?



2017. ápr. 18. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Legyen feltelepítve a hivatalos Oracle (nem az Icedtea!) Java JRE legfrissebb verziója (a 8-as a legfrissebb stbaíl változat)

[link]


2. Ha fenn van, letöltöd az AbeJava telepítőjét:

[link]

majd telepíted:

javaws ./abevjava_install.jnlp

(de a Java Web Start hozzátársul a .jnlp állományokhoz, így ha rákattintasz, akkor is megnyílik)

2017. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alain Delon ***** válasza:
Nálam is hasonló probléma volt. Terminálban indítva ilyen csomag meglétét hiányolta: libhsarray, de az meg továbbiakat. Két rendszer is van a gépen. Az újabb (openSUSE Leap 42.1) rendszeren el tudtam indítani úgy, hogy a fájlkeresővel rákerestem az indítófájlra (abevjava_start), rákattintottam és elindult.
2017. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
LinuxMint-em van, és a szoftverkezelőben rákerestem, higy Oracle, és egy csomó találat van, nem egyértelmű nekem, hogy melyik kell. A libdb-je-java az jó lesz?
2017. máj. 1. 11:00
 4/5 A kérdező kommentje:

egyébként itt két icedtea plugint ír, amivel meg lehetne csinálni és nekem ezek a 7-es verziók fent vannak:


[link]

2017. máj. 1. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:

"A libdb-je-java az jó lesz?"

Felejtsd el a Szoftverkezelőt, az egy "buta" alkalmazás.


Az Oracle JDK feltelepítéséhez

1. nyiss egy Terminált

2. írd bele:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

ekkor kérni fogja a rendszer telepítésekor megadott jelszót


majd:

sudo apt-get update


végül:

sudo apt-get install oracle-java8-installer


"egyébként itt két icedtea plugint ír, amivel meg lehetne csinálni"

A cikk 2015-ös. Jelenleg 2017 van, a legfrissebb stabil Java változat 8-as.

2017. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!