Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel a...

Van olyan program amivel a képeimet szebbé tehetem? Meg szépen nagyíthatom?

Figyelt kérdés
Mert olyan mint egy elmosodott olajkép. pedíg mindennel próbálkoztam 1200x1600, 320x400, 1280x1024, 600x400, 1024x768. És egy olyan program kéne ami ezeket szebbé tudná varászolni meg ami amikor nagyítok akkor nem kockásítja a képet hanem ugyan olyan jó marad mint amikor nincs nagyítva. Jó ezt azé gondolom hogy van mert nézem a filmeket tudom tudom... de akkor is van olyan amivel nagyot tudok nagyítani kis szépség veszteséggel?
2010. máj. 14. 23:04
 1/7 anonim válasza:
sztem nincs olyan. alapbol kéne nagy felbontású képeket csinálni mert a kicsikböl ha nagyot akarsz csinálni az eléggé pixeles marad akármit csinálsz
2010. máj. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2010. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a másodikhoz se ahhoz hogy szépen nagyíthatom?
2010. máj. 15. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ez lehet, hogy elég bonyolult lesz neked de megpróbálom elmagyarázni. Egy digitális kép képpontokból épül fel (pixelek). Ezt mutatja meg a felbontás nagysága :1024x768: azaz van 1024 pixel egy sorban és van 768 egy oszlopban. egy pixel egy színt tartalmaz. Most ha elkezded nagyítani akkor az történi hogy ezek a pixelek "megsokszorozódnak", magyarán ugy tudod elképzelni, hogy van a monitor közepén 1 darab pixel de mivel nagyítod ezért az 1x1es szín 2x2 darab pixelben fog megjelenni. A gép nem tudod "odaképzelni" újabb színeket, hanem csak az eredetieket tudja kiszélesíteni. Minél nagyobb a felbontása egy képnek annál nagyobbra tudod azt nagyítani ugy , hogy nem zavarja még a szemed. De ennek is vannak határai. Nem nagyíthatsz a végtelenségbe. Pl egy 600x400as kép egy manapság normál méretű (1024x768 vagy 1280x1024) monitornak csak egy kis darabját fogja elfoglalni eredeti "tiszta" állapotába még mondjuk egy 1600 x 1280 képet még nyugodtan nagyíthatsz ugy, hogy nem lesz zavaró.

Másik: a képet minimálisan lehet élesíteni pl Photoshoppal (bár ez bonyolult progi) vagy gimppel de ahoz gyakorlottság kell.Inkább próbálj a fényképezőgépedet optimalizálni.

Remélem segítettem valamiben

2010. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A gimpet és a photoshop ot letöltöttem és néztem hozzá felhasználóí javaslatokat, útmutatókat, videókat hogyha ezeket megnézem akkor már jobb. KÖSZ
2010. máj. 15. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

a célra, a lehető legjobb, de csodát NE várj tőle..


[link]


[link]


[link]


ezt pedig telepítés nélkül is kipróbálhatod, uis Portable verzió

[link]


sajna magyar nyelvű változata nincs, de nagyon egyszerű a kezelése!

2010. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!! De csak annyi a baj hogy a mininova már megszűn vagyis nem szűnt meg csak nem úgy működik.
2010. máj. 15. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!