Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Accessben lehet olyan adatbázi...

Accessben lehet olyan adatbázist csinálni, ahol különböző időállapotokat nyilván lehet tartani és azokat lekérdezni?

Figyelt kérdés

Accessben lehet olyan adatbázist létrehozni, és ha igen, hogy érdemes, hogy pl. egy raktárkészlet folyamatosan változik, és én azt akarom lekérdezni, hogy egy adott napon adott termékből mennyi volt? Illetve adott napon milyen termékek voltak raktáron. Pl minden hónap végén lekérdezem, hogy melyik termékből mennyi van raktáron, de ha akarom, azt is le tudom kérdezni, hogy 2 hónap és 11 nappal korábban milyen termékek voltak, és abból mennyi. Tehát különböző időállapotokat nyilván lehet tartani?


Vagy másik példa: Valamit bizonyos időközönként leellenőrzök, és minden ellenőrzésnél rögzítem a változásokat. Ha akarom, akkor le tudom kérdezni a jelenlegi állapotokat, de ha akarom, akkor pl. a 2 hónappal korábbi állapotokat is le tudom kérdezni. Ilyet lehet?



2017. ápr. 29. 15:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy táblázatban rögzíted az összes mozgást.

Először van egy üres raktárad és abba betárolsz termékeket "+" előjellel és kiveszel "-" előjellel a darabszámoknál.

Minden tranzakciónál jelölöd a dátumot.

Ha kíváncsi vagy egy adott nap raktár egyenlegére, akkor szummázod a mozgásokat az adott napig.

A módszer előnye, hogy csak egy táblát kell kezelni, a hátránya, hogy minél több adat lesz a táblában annál lassabban fog működni.


A másik módszer szerint az egyik táblában rögzítesz egyenlegeket a másikban mozgásokat. Mondjuk minden hónap végén készítesz egy egyenleget ami az előző havi egyenleg plusz a tárgyhavi mozgások.

Ha egy adott dátumra keresel egyenleget, akkor az egyenleg táblában megkeresed a dátumot megelőző utolsó egyenleget, hozzáadod a mozgásokat az adott dátumig és kész is.

Itt két táblával kell dolgozni, de sokkal gyorsabb lesz.

2017. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!