Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne gyakorolni otthon a 3D modellezést?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy fősuliban, gépésznek tanulok és ott NX-et használunk meg creo-t modellezéshez. Ugye a sulinak a legális licence van meg, és ott bent nyugodtan lehet a gépeken gyakorolni.Ha épp távol vagyok sulitól és otthon tartózkodom hogyan tudnám otthon gyakorolni, ha nincs forrásom megvenni a programot, csak a tört verziót tudnám használni. A tört verziót pedig csak úgy lehet feltelepíteni, hogy a licence filet aktiválni kell, ami pedig küldi a log filekot neten keresztül a Siemensnek vagy PTC-nek (cégeknél komoly pénzbünetéseket szabhatnak ki ilyesmiért, de az átlag mezei user-eket nem tudom, hogy zaklathatják-e emiatt). Hiába iktatom ki a netet vagy akármi akkor meg a program maga nem működik.

Akkor csak a legális út marad, hogy megveszem komoly pénzért otthonra is a programot?



2017. máj. 7. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az alkalmazást, amit írtál. Ingyenes alternatíva mennyire járható út számodra, pl a Blender?
2017. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Biztos van valami oktatási verzió. Érdemes a magyarországi forgalmazót felkeresni e-mailben.
2017. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg van próbaváltozat:

* [link]

* [link]


#1: A Blender max modellezéshez jó - CAD/CAM-hez, végeselem analízishez már más szoftver kellhet - bár abból is akad pár:

* [link]

* [link]

* [link]

2017. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt lenne jó begyakorolni jól amin suliba is tanulunk.

NX-et pl 10 próbálkozás után sem sikerült feltelepíteni majd licencelni, ezekkel lenne jó modellezni mert már nagyjából az alapokat ismerem a programban. Csak ncore-on írtak dolgokat, hogy pl komoly pénzbüntetéstkapnak a cégek ha tört verziót használnak, inkább vegyék meg a programot.Csak azt nem tudtam kideríteni tényleg,hogy egy átlag otthoni felhasználót büntetnek-e ilyesmi miatt.

2017. máj. 8. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Siemens elég híres/hírhedt arról, hogy nagyon keményen figyeli a tört szoftverhasználatot. Személy szerint ezt konkrétan a Solid Edge-gel kapcsolatban láttam és tapasztaltam, úgyhogy gondolom az NX-nél, ami a "zászlóshajókuk", nem csak egy tákolt fos, mint a Solid Edge, még komolyabban veszik. A para a dologban, hogy nem csak cégeknél, hanem egyéni, átlag, mezei, egységsugarú júzereknél is tudtommal jelentkezett a Siemens, hogy ejnyebejnye, kérdés, hogy őket is megbüntették-e, vagy csak tiltották a licenszét (cégeknél nyilván, ahol dolgoztam, ott a szomszédban lévő céggel vetettek meg annyi lincenszet, ahány jogtalan felhasználást észleltek, és ez gondolom még egy "enyhe" büntetésnek számít).


Másik tapasztalatom (BME-n végeztem, volt szó erről a témáról), hogy az egyetemen is azt mondják, hogy inkább szedd le ncore-ról, mint hogy a hivatalos oktatási licensszel szarakodj, úgyhogy fogalmam sincs mit higgyek (azért ha a koliból, gyakorlatilag egy IP-ről egy nagy rakás ember aktiválja a "kölcsönzött", vagy "kamionról leesett" verzióját, ott komolyan seggberakhatja az egyetemet a Siemens/PTC/Autodesk/Dassault/stb).


Személy szerint a helyedben maradnék annyira legális vagy legalább "szürke" talajon, hogy használom a diákverziót (vagy 45 napos próbalicenszet, akár 45 naponta új emaillel regisztrálva), stb. Lehet túlzott az óvatosság, de nekem elég a diákhitel, nem hiányzik még egy pár millió.

2017. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és gondolom azt azért mondanom se kell, hogy felejtsd el a többi programot, amit ajánlottak, értem ez alatt a Blendert, 3Dmaxot és egyéb okosságokat (amik mellesleg príma, elsőosztályú szoftverek, főleg a Blender, ami még opensource is, csak rohadtul nem erre a célra valók).
2017. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a 3ds max az főként játék animációra, játékokban található objektumok, art-ok modellezésére használják. Felmerült még a Creo is,csak itt is előjön az a probléma ami az NX-nél is.

Amit írtál, hogy mindig más e-mail címről beregisztrálni a diákverziót, na szerintem ott is le lehet bukni. Szerintem az ip-t is figyelhetik, és gyanús lenne biztos, feltűnne nekik, hogy 2 havonta ugyanarról az ip címről csak mindig más e-mail címmel jut hozzá a programhoz az illető.

Suliban is ezzel nyomjuk, a Merci hatására mostantól minden olyan tantárgyból ezt a programot használjuk ahol előjön a modellezés.

2017. máj. 9. 17:55
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Mondom, próbáld megkeresni a hivatalos forgalmazót...
2017. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!