Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Otthoni felhasználásra elég...

Otthoni felhasználásra elég egy ingyenes vírusirtó telepítése a számítógépre vagy érdemesebb beruházni egy pro verzióra?

Figyelt kérdés

Az Avast legújabb ingyenes szoftverét használom jelenleg Windows 10 Pro 1703-on, viszont nagyon ajánlgatja nekem, hogy frissítsek a fizetősre.


Egyáltalán erre a rendszerre szükséges vírusirtót telepíteni? Mert úgy hallottam, hogy a Defender elég jó lett.



2017. máj. 8. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Minden Windowsra kell vírusirtót telepíteni. Én egy Micro$oft vírusirtóban nem bíznék meg. Az Avast nekem bevált, nem nyeltem még be vírust, amióta használom.
2017. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Derwer ***** válasza:
94%

Vírusirtó kell. Egy fizetős több dimenzióban véd. Viszont a legtöbb mindig rajtad fog múlni, a felhasználón.


Összegezve: Ingyenes vírusirtó elég lesz, de te is használd az eszed. (ha nem használod, akkor egyik sem fog megvédeni)

2017. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Az ingyenes avast teljesen jó.


Nem kell látogatni meg letöltögetni illegális tartalmakat és akkor nem lesz vírusod.

2017. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönöm a válaszokat!


Az esetleges torrent-webshopból beszerzett Avast Premiert meg végképp el lehet felejteni, gondolom.


Másrészt én azt olvastam vaslahol, hogy a Microsoft vírusirtója a lehető legjobb Windowsra, mert az a saját rendszerét védi. De szerintem ez nettó baromság, mert akkor a többi mit véd?

2017. máj. 8. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

A Defendert én úgy vágnám ki a rendszerből, hogy semmi sem maradna belőle. Úgy, ahogy van egy kalap...


Kalóz premiumot ne rakj fel. Elég az ingyenes Avast, bár én a fizetősökre hajlok, de csak és kizárólag Kaspersky vagy ESET. Másban nem tudok megbízni. Lehet, hogy tesztek néha mást mutatnak, de ezzel a kettővel baj nincs.


Rakj fel még Malwarebytest, hetente futtasd le (ingyenes verzió) és teljesen jó lesz.

2017. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Józan ész 1.0 mellé bőven elég egy ingyenes vírusirtó. Ha a hülyeség akaraterővel párosul, akkor meg mindegy milyen pro vírusirtó van.
2017. máj. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
HCX nagyon jól írta. Nekem ESET Smart Security van és még Malwarebytes Anti-Malware amit néha le kell futtatni új vírusdefiníciós adatbázissal.
2017. máj. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

A legjobb vírusirtó a józan ész.

Ha nem látogatsz kétes weboldalakat, nem töltesz le ész nélkül minden vackot és olvasás nélkül törlöd a gyanús emaileket, akkor már a vírusveszély nagy részét elhárítottad.

Emellé egy ingyenes Avast totál elég, fölösleges a fizetős, mondd neki egyszerűen, hogy NEM kéred a fizetőst.

A Defender meg egy kupac kaki, nem érdemes rá hagyatkozni.

2017. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az illegális tartalmakkal sincs baj, ha odafigyelsz, hogy honnan töltöd le. Normálisabb torrentoldalakon van kommentelési lehetőség, ott megírják, ha valami vírusos. Programok letöltése előtt mindenképpen ajánlott kommenteket olvasni.
2017. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!