Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom egyik partíció...

Brandon41 kérdése:

Miért nem tudom egyik partícióra sem feltelepíteni a Windows 10-et?

Figyelt kérdés
Az egyik gépünket újra szeretném rakni,rá a Windows 10-et, amikor kiválasztottam hogy egyéni telepítés, akkor előjönnek a partíciók. Van 4 partíció,de egyikre sem tudom rá rakni az optimális rendszert.próbáltunk partíciókat formázni és hátha utána,jó,de nem javult a helyzet. Töröltünk már partíciót is, aztán létre hoztunk újat,de utána sem lett jobb​. Már mindent kipróbáltunk ami az eszünkbe jutott.

2017. máj. 8. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Esetleg egy hibaüzenet???


Vagy találgassunk?

2017. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lali51 ***** válasza:
Valamit nem jól csináltál.
2017. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Optimális rendszer" LOL.

Gyanítom, hogy MBR partíciós tábla van a HDD-n, de a telepítőt EFI módban indítottad.

Ez esetben két lehetőség van:

1. Indítsd Legacy módban a telepítőt (BIOS beállítás) és akkor maradhat az MBR

2. Készíts egy új partíciós táblát (ezt egy Live Linux alól meg tudod tenni Gparted-del) úgy, hogy MBR helyett GPT-t használsz.

2017. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor kitudjuk választani azt a partíciót,amelyikre rá szeretnénk rakni a Windows-t alatta vannak lehetőségek (törlés,formázás,kiterjesztés, frissítés,illesztőprogram,új) és van a tovább gomb amivel természetesen folytatjuk a telepítés,de nem lehet rányomni,mert bármit csinálunk ugyanolyan szürke,marad ( vagyis nem lehet tovább menni). Esetleg még a részteteket lehet megjeleníteni,és ott egy pici ablakban,jelenik meg valami kis infó morzsa.
2017. máj. 8. 15:24
 5/9 anonim válasza:
Harmadiknak pacsi.
2017. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mbr-ből úgy tudsz gpt partíciót csinálni, hogy törlöd az összes particiót a hdd-n, majd windows telepítés közben nyomod a shift f10-et így előjön a parancssor.

Írd be:

diskpart

majd:

list disk

Ha a hdd-d az egyes, akkor írd be:

select disc 1

majd:

clean

és:

exit

Ezek után már megfelelően tudod formázni a hdd-t a windows telepítővel.

2017. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen,pontosan ezt csináltam.
2017. máj. 8. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
2017. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlbonyolítani, nem aktív a c paríció. Egy linuxos particionáló programmal tedd aktívvá és már telepítheted is a windowst
2017. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!