Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen formátumban kell Cd-re...

Milyen formátumban kell Cd-re írni a zenét, hogy bármilyen lejátszón hallgathassam?

Figyelt kérdés
Szóval nem vagyok tisztában az Mp3,Mp4,stb, egyáltalán hol tanuljam meg, hogy mi a jó?
2010. máj. 16. 08:41
 1/5 MaXXeGee ***** válasza:
hogy bármilyen lejátszóban hallgathasd *.cda azaz audio cd-t készítesz ugyan ez nem helytakarékos de így még a nagyinak a discmanje is le fogja játszani :)
2010. máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a cd lejátszód nem viszi az mp3-at, attól még a dvd lejátszó elboldogul vele, mivel az mp3 adat. Adatként kiírod, így több album is elfér egy lemezen.

De bővebben mit szeretnél?

2010. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy írtatok! De mért nem veszi az mp3 némelyik Cd lejátszó? Van ilyen? Felírtam egy zenét és akinek adtam nem tudta lejátszani. Ünnepi alkalomra készült és elég hülye helyzet volt, hogy ilyen buta vagyok :(

Az dühít, hogy pl. átírtam egy kis videót mobilról dvd-re és a laptopon nem nyílt meg. Mondták, hogy át kell konvertálni:),kérdem:hogyan? Erre az a válasz olyantól, aki olyan okos, hogy van rá program. Nos, ezt már tudom, de akkor sem értek mindent, hogy mi a különbség az mp3, mp4 között? Format factoryban annyiféle van amiből választani lehet és egyáltalán nem értem melyiket, mikor és mire? Valószínű Te sem érted mit gagyogok, de azért köszönöm, hogy válaszoltatok:)Előbb-utóbb csak rájövök mindenre:D

2010. máj. 19. 14:21
 4/5 MaXXeGee ***** válasza:
Először is, az első válaszadó vagyok újra, az mp3 kérdésre... nos amit biztosan, minden mp3 lejátszásra alkalmas készülék elfogad az a 128kbps 44.1 CBR formátum a cdex nevű kis programmal istenien át lehet konvertálni az mp3 és más audio formátumú fájlokat ebbe a formátumba (van magyar verzió is, nagy gondot nem okozhat) a videókat mpeg to avi nevű kis programmal vagy a 3gp to avi val tudod megfelelő formátumba tenni, ott a megfelelő kimeneti formátum az xvid default .. ezt minden divx xvid lejátszásra alkalmas készülék el fogja fogadni :)
2010. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem apránként előre jutsz a témában. Régebbi cd lejátszók nem viszik az mp3-at, a dvd-k viszont igen. Most koncentrálj az mp3-ra első körben, azzal kapcsolatban kérdezz? Az mp3-at gyári cd-ről készítik programmal. Ezt az mp3-at vissza lehet alakítani olyanná, mint a cd-n volt eleve, ekkor le tudja játszani a régebbi lejátszók is. Persze a minőség romlik, amikor mp3-at készítesz és ebből visszaalakítva már ez a rosszabb minőség marad meg, de ezt nem mindenki veszi észre.
2010. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!